wtorek, listopad 28, 2023
piątek, 12 lipiec 2013 16:16

Magiczne dni tygodnia cz. I

Każdy z nas żyje w porządku tygodniowym – plany lekcji, zajęć na studiach czy też obowiązków w pracy. Chcemy, czy nie chcemy, nasze życie zamyka się w przedziale poniedziałek-niedziela, regularnie zataczając koło. Warto więc wiedzieć, że każdy z tych siedmiu dni posiada swoje magiczne znaczenie.
Poniedziałek
Jest wyposażony w energię żeńską, a jego patronem jest Księżyc. Do tego dnia przypisane są takie kolory jak biały, srebrny, kremowy czy jasnozielony. Drzewem opiekuńczym jest wierzba. Jakie jest magiczne zastosowanie tego dnia? Sprzyja kobiecym tajemnicom, ochronie, większej emocjonalności, snom oraz jasnowidzeniu. Poniedziałek jest także uznawany za idealny dzień na poczęcie dziecka, rozpoczęcie podróży oraz leczenia. Wyzwala w nas pierwotne instynkty, takie jak macierzyństwo, opieka, ale także i tendencje do kradzieży.

Wtorek
Posiada energię męską, jego patronem jest wojowniczy Mars. Do wtorku przypisane są takie kolory jak czerwony i pomarańczowy, a drzewem opiekuńczym jest ostrokrzew. Magiczne zastosowanie wtorku ogranicza się do instynktów typowych dla Marsa – wznieca odwagę, chęć zemsty i pokonania wrogów, aktywuje przemoc, ale także możliwość szybkiego działania. Rozprasza złe zaklęcia, ale może przyciągać wojny, więzienie czy polowania. Dosyć mocno wpływa na chęć współzawodnictwa czy przywód