sobota, lipiec 13, 2024
piątek, 15 marzec 2013 14:17

Czym tak naprawdę są zaklęcia?

Na chłopski rozum każdy z nas potrafiłby podać definicję zaklęcia. Jest to zdanie, które potrafi w magiczny sposób wpłynąć na rzeczywistość. Jednak gdyby się tak głębiej zastanowić to nie mamy pojęcia o czym mówimy. Dlatego właśnie dziś pochylimy się nad pytaniem – czym tak naprawdę są zaklęcia.

Co to jest? Otóż według powszechnej wiedzy jest to pewne specyficzne działanie w magii, na które składają się dwa elementy. Pierwszym z nich jest wykonywanie określonych ruchów, czynności, które mają za zadanie urealnić zaklęcie. Drugim jest natomiast pewna formuła, której zadaniem jest określenie w jaki sposób powinna się zmienić w danej chwili rzeczywistość.

Zaklęcia mogą być rozmaite – wpływać na podświadomość, na stan fizyczny przedmiotów lub nawet na ogólne wydarzenia, mające aktualnie miejsce. Mogą przybierać także różne formy – recytowane, śpiewane czy wykrzyczane mają taką sama moc.

Czyli uogólniając – zaklęcie to nic innego jak połączenie gestów ze słowami, dzięki któremu nadaje im się moc sprawczą. Aż strach cokolwiek powiedzieć, prawda?