sobota, maj 25, 2024
środa, 13 marzec 2013 14:16

Siostro, weź swą miotłę i przylatuj!

Czarownice to ogólnie niezbyt mile postrzegane przez społeczeństwo istoty. Rzekomo wredne i złośliwe, mają tendencję do zjadania dzieci. Jednak ich cechą charakterystyczną, oprócz brodawki i miotły stał się tajemniczy zlot, zwany powszechnie sabatem. Co to dokładnie jest?

Określenie sabat czarownic wywodzi się od współczesnych wierzeń ludowych i dotyczyło ono organizowanych przez wiedźmy zlotów. Dlaczego więc spotkanie kilku kobiet na miotłach wywoływało takie negatywne odczucia?

No cóż, jakby to powiedzieć... w trakcie sabatu działo się dużo ciekawych rzeczy, podobnie jak zresztą na obecnych studniówkach czy imprezach studenckich. Masowe narady, uczty i zabawy, nierzadko kończące się orgiami to było coś, co trzeba było jednoznacznie potępić.

Gdzie dokonywano zlotu? Nie wiadomo właściwie dlaczego, ale czarownice szczególnie upodobały sobie łyse wierzchołki gór, na które zlatywały się w takcie pełni księżyca. Widocznie tylko wtedy osiągały one największe pragnienie zabaw wraz z demonami lub... zwyczajnie to był jedyny czas, kiedy żadni śmiertelnicy nie będą im przeszkadzali.