środa, maj 22, 2024
poniedziałek, 11 marzec 2013 13:42

Chroń czystość swej córki

Każdy ojciec z trudem dopuszcza do siebie myśl o aktywności seksualnej swego dziecka. Wróć! Nie dziecka, tylko CÓRKI. W końcu to jego mała dziewczynka, prawda? Jednak dzisiaj coraz trudniej tych spraw dopilnować. Jednak są na to pewne, nieco dziwne sposoby.

Rytuał zwany Balem dziewic to wieczór taneczny wywodzący się z tradycji ewangelików. Udział w wieczorze biorą ojcowie (względnie przyszli teściowie) oraz córki (przyszłe synowe). Jednak każdy kto myśli, że to zwykła potańcówka z delikatnym zabarwieniem religijnym, stanowczo się myli.

Podczas wieczoru następuje bowiem najważniejszy moment, podczas którego ojcowie i córki wypowiadają oficjalne przysięgi. Brzmią one następująco: „Biorąc Boga na świadka, jako autorytet i obrońca mej córki, przysięgam uroczyście chronić jej czystości.” dla ojców oraz: „Przysięgam Bogu, samej sobie, jak i swojej rodzinie, że pozostanę czysta, zarówno w myślach, jak i w czynach, aż do dnia zamążpójścia.” dla córek.

Zwykłe religijne przesądy? Niekoniecznie – według danych w 1995 roku 12% dziewcząt w Stanach Zjednoczonych złożyło takie przysięgi. Co prawda blisko 90% z nich się z niej nie wywiązało, jednak jak widać – bardziej to ma charakter magicznego rytuału chroniącego dziewczęta przez złem seksu niż religijnej wiary w mądrość Boga.