sobota, maj 25, 2024
piątek, 08 marzec 2013 14:16

Nietypowe metody wróżenia

Uważasz, że przyszłość można przewidywać jedynie na podstawie układu kart, odczytywania runów lub układu ciał na nieboskłonie? Jeśli tak, to dzisiaj wyprowadzimy Cię z błędu i to w dosyć okrutny sposób. Okazuje się, że wróżyć można praktycznie ze wszystkiego i to nie zawsze jest przyjemne.
Skapulimancja
Czyli wróżenie na podstawie pęknięć. Ale nie byle jakich - pęknięcia muszą powstać na świeżo wypalonej, owczej łopatce. Jednak żeby się zanadto nie ograniczać, jasnowidzowie próbowali wróżyć także z pęknięć na łopatkach bydlęcych, ludzkich czy skorupach żółwi.

Haruspicja
Kolejna mało przyjemna w wyobrażeniu wróżba. Polegała na czerpaniu tajemnej wiedzy na temat przyszłości z wnętrzności zwierząt ofiarnych. Najczęściej korzystano z wątroby, którą modelowo dzieliło się na 16 rejonów nieba i 40 pól wpływów bogów. Na tej podstawie, analizując wygląd i rozkład tych pól można było ustalić, co czeka nas w przyszłości.

Dafnomancja
Na koniec chyba najprzyjemniejsza metoda, która opiera się na wróżeniu z palących się liści laurowych. Jeśli w trakcie spalania trzeszczą - wróżba spełni się pozytywnie. Je sli nie - no cóż, tym razem mamy pecha.