sobota, maj 25, 2024
środa, 06 marzec 2013 11:55

Kuszący demon nocy

Nawiedzają nas w nocy, nierzadko roztaczając przed nami wizję cudownych stosunków płciowych. Ponoć mają wpływ na wytworzenie się dysfunkcji seksualnej, jednak nikt nie jest w stanie tego potwierdzić. Kim więc są inkuby?

Inkub to łacińskie incubus, czyli leżeć na czymś. Przekład w pełni oddaje naturę tego demona. Jest on bowiem diabłem w ciele pięknego mężczyzny, który nawiedza kobiety w snach, kusząc ekstatycznym stosunkiem płciowym.

Ich cel był prosty - zebranym przez swoje żeńskie odpowiedniki - sukkuby - nasieniem, miały zapładniać ziemskie kobiety, by stworzyć istoty podatne na wpływy szatana. W praktyce przyczyniają się jedynie do powstawania zaburzeń seksualnych. Polegają one na wierze,  że do abstynentek nocą przychodzą demony, które pobudzają je seksualnie - ma to być pokusa, której mają się oprzeć. Jednak faktycznie jest to jedynie sygnał organizmu, że czegoś mu brakuje i może warto byłoby zrezygnować z abstynencji.

A nawet jeśli istniałyby takie demony, to Drogie Panie, czy naprawdę warto opierać się czemuś, co jest personifikacją kochanka idealnego?