sobota, maj 18, 2024
sobota, 23 maj 2020 16:38

Utrzymanie i rozwój systemu CRM. Dlaczego jest ważne?

System CRM System CRM

Każdy doświadczony użytkownik systemu CRM doskonale wie, że jest to inwestycja na lata. Platforma rozwija się wraz z organizacją. Dlaczego utrzymanie i rozwój systemu CRM są tak ważne? Wyjaśniamy!

System CRM, który rośnie wraz z organizacją

Wdrożenie dobrego systemu CRM powinno być ściśle związane i dopasowane do potrzeb biznesowych przedsiębiorstwa. Warto jednak mieć na uwadze, że te zmieniają się na przestrzeni czasu. W związku z tym, używany w firmie system CRM będzie w przyszłości stawał przed nowymi wyzwaniami. Warto więc wybrać platformę, która jest elastyczna zarówno pod względem skali przedsiębiorstwa, w którym jest używana, jak i możliwości dodania nowych funkcjonalności. Osobną kwestię stanowi utrzymanie i rozwój platformy. Najlepiej powierzyć tę kwestię doświadczonemu partnerowi, który się w tym specjalizuje.

Utrzymanie i rozwój celem optymalizacji kosztów

Współczesne platformy CRM są wyposażone w wiele dodatkowych aplikacji i rozszerzeń. Kolejne pojawiają się praktycznie w każdym miesiącu. Część spośród nich może być bardzo przydatna w konkretnym przedsiębiorstwie i do realizacji określonych celów. Zdecydowanie taniej rozbudować swój elastyczny system CRM niż wydawać pieniądze na nowe narzędzia. Dlatego utrzymanie i rozwój systemu CRM oznacza oszczędność czasu i kosztów. Niezależnie od czynników zewnętrznych, przedsiębiorstwo i oprogramowanie zachowują ciągłość działania.

Managed Services i inne możliwości rozwoju systemu CRM na przykładzie Salesforce

W jaki sposób przebiega utrzymanie i rozwój systemu CRM? Wyjaśnimy to na przykładzie najpopularniejszego na świecie systemu Salesforce oraz działającego na polskim rynku partnera, firmy Craftware. Jedna z oferowanych przez Craftware usług to Managed Services. W jej ramach użytkownik zyskuje wsparcie zespołu odpowiedzialnego za utrzymanie, który zapewnia pomoc techniczną i sugestie ulepszeń, jakie warto wdrożyć. Klient zyskuje tym samym pewność, że korzysta z najbardziej optymalnej wersji oprogramowania.

Dobry przykład utrzymania i rozwoju stanowi również usługa CI / CD, czyli Continuous Integration i Continuous Delivery. Chodzi o zbiór procesów i dobrych praktyk, rekomendowanych przez twórców Salesforce, które przyczyniają się do ujednolicenia kodu i sprawniejszego rozwoju oprogramowania wewnątrz firmy.

Inne ciekawe usługi Craftware świadczone w ramach utrzymania i rozwoju platformy Salesforce CRM to:

  • projekty zwinne, 
  • Center of Excellence, 
  • migracja na Lightning.

To właśnie szerokie możliwości rozwoju i elastyczność decydują o obecnej dominującej pozycji platformy Salesforce.

Media