piątek, maj 31, 2024
sobota, 16 maj 2020 18:11

Dlaczego zbiorniki na wodę amoniakalną nie powinny ulegać korozji? Wyjaśniamy

zbiorniki na wodę amoniakalną, zbiorniki na wodę amoniakalną,

Woda amoniakalna jest często używana w przemyśle szklarskim, gumowym, garbarskim, czy też przy produkcji różnorodnych barwników. Oprócz tego znajduje również zastosowanie jako sztuczny nawóz, czy też regulator pH. Właśnie dlatego tak wiele zakładów produkcyjnych musi magazynować tę substancję, co wcale nie należy do prostych zadań.

 

Woda amoniakalna sama w sobie nie jest niebezpieczna i wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego zbiorniki do magazynowania tej substancji muszą spełniać niezbędne normy. Otóż zagrożeniem jest sam amoniak, który bardzo często wydziela się z roztworu. Gaz ten jest toksyczny, wybuchowy, palny, a także żrący, co sprawia, że magazynowanie wody amoniakalnej staje się niebezpieczne. Właśnie dlatego producenci muszą przyłożyć szczególną uwagę do tego, aby kupić zbiorniki na wodę amoniakalną, które spełnią wszelkie normy i zagwarantują bezpieczeństwo przechowywanej substancji. W firmie Amargo można znaleźć specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy profesjonalnie zajmują się przygotowywaniem tego typu zbiorników.

 

Zbiorniki na wodę amoniakalną powinny być wykonane z tworzyw sztucznych

 

 

Roztwór amoniaku wywołuje korozję w miedzi, czy też cynku. Właśnie dlatego zalecane jest to, aby zbiorniki na wodę amoniakalną były wykonywane z materiałów najwyższej jakości, które nie ulegają korozji. Rewelacyjnie w tej roli sprawdzają się tworzywa sztuczne, które wyróżniają się wysoką odpornością chemiczną. Można tutaj wymienić między innymi polietylen, polipropylen PP, czy też HDPE. Takie materiały podczas produkcji zbiorników są wykorzystywane w firmie Amargo. Ponadto produkty tego przedsiębiorstwa posiadają niezbędne certyfikaty, a przede wszystkim są dopuszczone do użytku przez Urząd Dozoru Technicznego.

 

Zbiorniki na wodę amoniakalną a dodatkowe środki bezpieczeństwa

 

 

Przede wszystkim zbiorniki do magazynowania tego typu roztworów powinny być odpowiednio dostosowane do przestrzeni pod względem kształtu oraz wielkości, dlatego tak ważne jest to, aby wykonywać je na indywidualnie zamówienie. Oprócz tego ważne są również dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak specjalne wanny, które mają za zadanie przechwytywać substancje. Ponadto wiele przedsiębiorstw decyduje się również na specjalnie dedykowany zbiornikowi system kontroli wycieków oraz przelania.

Sprawdź ofertę firmy Amargo.

amargo zbiorniki chemoodporne

Amargo zbiorniki chemoodporne