środa, czerwiec 12, 2024
piątek, 22 maj 2020 16:11

Transfer linii produkyjnych

patsolutions patsolutions

Przemysł na całym świecie prężnie się rozwija. Wiąże się to z coraz to nowszymi technologiami, które pozwalają na tworzenie zaawansowanych maszyn.

Z takich maszyn powstają całe linie produkcyjne umieszczane w dużych halach. Jednak zanim tam dotrą, muszą przebyć drogę od producenta do miejsca docelowego. W tym celu zamawiana jest często usługa, jaką jest relokacja maszyn. Co to takiego? Czy obejmuje wyłącznie transport maszyny z miejsca na miejsce?

Kiedy konieczny jest transfer linii produkcyjnych?

Transfer linii produkcyjnych konieczny jest w kilku sytuacjach. Przede wszystkim w czasie wyposażenia nowo powstałej hali produkcyjnej. Wówczas maszyny są przewożone z siedziby producenta to miejsca docelowego, w którym będą wykorzystywane na co dzień. Kolejna sytuacja to zmiana siedziby firmy np. w związku z jej rozwojem czy przejęciem przez inne przedsiębiorstwo. Czasami konieczne są również transfery wewnętrzne np. przy okazji reorganizacji schematu produkcyjnego w danej hali. Transfer może być też zamówiony w momencie, gdy maszyny się zepsują lub zużyją i konieczna jest ich naprawa w zewnętrznym zakładzie lub transport w celu ich złomowania.

Relokacja maszyn – nie tylko transport linii produkcyjnych

Transfer linii produkcyjnych to jedna z czynności wchodzących w skład relokacji maszyn. Jest to usługa o dość szerokim zastosowaniu i dotyczy nie tylko maszyn wykorzystywanych w halach produkcyjnych, ale i np. na placach budowy (dotyczy to w głównej mierze pojazdów takich jak np. walce, które nie mogą swobodnie przemieszczać się po drogach publicznych). Oprócz samego transportu w zakres tej usługi wchodzą także inne czynności, jak np. demontaż przed przewiezieniem i montaż na miejscu docelowym. Istotną częścią jest także bezpieczny załadunek i rozładunek z wykorzystaniem dodatkowych elementów takich jak rampy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat relokacji maszyn, a także tego, jak przebiegają poszczególne czynności, zajrzyj na stronę: www.patsolutions.pl. Znajdziesz na niej także informacje odnośnie produkcji linii montażowych czy automatyki przemysłowej.

Media