poniedziałek, lipiec 15, 2024
czwartek, 05 grudzień 2019 17:53

Najciekawsze promocje bankowe. Jak można zaoszczędzić na zakupach lub zarobić dodatkową gotówkę otwierając konto w banku?

Rekin Finansów Rekin Finansów

Wiele osób na co dzień korzysta z różnych produktów finansowych banków. Obecnie z uwagi na to, że na rynku pojawia się coraz więcej tego typu instytucji finansowych i każda z nich chce przyciągnąć klienta, konsument może liczyć na ciekawe promocje.

Jak banki próbują przyciągnąć do siebie nowych klientów? Czy stali klienci również mogą liczyć na ciekawe promocje np. za korzystanie z konta?

Promocje dla nowych klientów – bonusy za założenie konta osobistego lub karty kredytowej

Najczęściej różnego rodzaju promocje bankowe skierowane są do nowych klientów. Do najpopularniejszej formy promowania produktów finansowych należy bonus w postaci dodatkowej gotówki za założenie konta w konkretnym banku. Może to być od 100 do nawet 1000 zł, w zależności od aktualnej promocji. Dla osób, które zakładają nowe konta bankowe lub karty kredytowe, banki niejednokrotnie przygotowują także możliwość skorzystania z nagród rzeczowych. Przykładowo decydując się na kartę kredytową i robiąc zakupy przy jej pomocy na określone kwoty, można otrzymać aparat fotograficzny czy smartfon. Inną formą gratyfikacji jest możliwość zdobycia bonów zakupowych do różnych sklepów.

Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o podpisaniu nowej umowy z bankiem, należy dokładnie zapoznać się z warunkami promocji. Istotne jest też to, co proponuje bank po tym, jak skończy się okres promocyjny dla np. nowego konta. Jest to ważne, gdyż może okazać się, że po tym czasie będzie bardzo wysoka opłata za prowadzenie usługi w banku.

Promocje dla stałych klientów – na co mogą liczyć konsumenci?

Również stali klienci w coraz większym zakresie mogą liczyć na ciekawe promocje bankowe. Zazwyczaj związane są one z aktywnym korzystaniem z posiadanych przez siebie produktów finansowych. Przykładem może być jedna z aktualnych promocji dotycząca płatności kartą lub telefonem w jednym z banków – za taką aktywność można zgarnąć w nim gotówkę. Inny bank natomiast oferuje dla swoich klientów premię za to, że na konto będzie wpływać wynagrodzenie za pracę. Z kolei osoby, które lubią oglądać filmy, będą zadowolone z promocji, w której za założenie konta i aktywne korzystanie z niego, można zdobyć bilety do jednej z sieci kin.

Jak znaleźć najlepsze promocje produktów finansowych oferowanych przez banki?

Śledzenie ofert wszystkich banków jednocześnie może okazać się trudne. Dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie dają blogi prowadzone przez finansistów. Często znajdują się na nich rankingi różnego rodzaju produktów finansowych. Oprócz tego można znaleźć też informacje o promocjach związanych z otwieraniem kont bankowych czy aktywnym z nich korzystaniem. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o aktualnych promocjach w największych polskich bankach, kliknij tutaj. Na stronie znajdziesz dane dotyczące najciekawszych premii i bonusów, jakie możesz aktualnie uzyskać, wiążąc się nowymi umowami z bankami, a także przy korzystaniu z ich dotychczasowej oferty.