poniedziałek, 03 czerwiec 2019 13:39

Jak wspomóc laktację? Wspomaganie karmienia piersią

Humana -  suplement dla mam karmiących Humana - suplement dla mam karmiących

Przez pierwsze pół roku życia malucha, kluczowym elementem jego życia, zdrowia i dobrego samopoczucia jest mleko matki. Proces karmienia piersią, to nie tylko sposób na dostarczenie pokarmu niemowlęciu, a także moment nawiązania unikatowej więzi mamy z jej maluchem.

 

Jak dużo kobiet decyduje się na karmienie piersią?

Prawie 100 % kobiet decyduje się na karmienie piersią w pierwsze miesiące życia niemowlaka. Jedynymi wyjątkami są kobiety, które z powodów zdrowotnych nie mogą dostarczać pokarmu w ten sposób. Warto jednak zwrócić uwagę, że liczba kobiet karmiących piersią dzieci dłużej niż cztery miesiące jest kilkukrotnie mniejsza. Często przyczyną zmiany pokarmu niemowląt z mleka matki na, przykładowo, mleko modyfikowane jest powrót mamy do pracy. Spora część kobiet stara się w miarę szybko po porodzie wrócić do pracy i łączyć wychowanie malucha z karierą.

Wspomaganie laktacji. Co robić?

Niekiedy młode mamy skarżą się na brak pokarmu lub jego niewystarczającą ilość. Nie jest to powodem do paniki, gdyż istnieje wiele sposobów na skuteczne i proste wspomaganie laktacji.

Wspomaganie laktacji można podzielić na dwa typy: fizjologiczny i psychologiczny. Każda mama powinna znaleźć sposób, który będzie pasował idealnie dla niej, gdyż jest to kwestia indywidualna.

Pierwszym krokiem do dobrej laktacji jest odpowiednie opróżnianie piersi. W pierwsze kilka miesięcy życia, dziecko będzie jadło co 1,5 - 2 godziny, a to znaczy, że obowiązkiem mamy jest utrzymywanie harmonogramu, a czasami nawet budzenie niemowlaka na karmienie.

Warto pamiętać główną zasadę fizjologiczną związaną z karmieniem piersią i wspomaganiem laktacji, regularne i efektywne opróżnianie piersi gwarantuje większą ilość produkowanego mleka.

Jeśli powyższe techniki nie przynoszą wymarzonego skutku można też próbować wspomaganie laktacji przez stymulację psychologiczną. Nasz umysł jest niewiarygodnie silnym narzędziem, które przy właściwym podejściu potrafi czynić cuda.

Spokojna i szczęśliwa mama, to klucz do zadowolonego dziecka. Warto za wszelką cenę unikać stresu, który może wpłynąć na laktację, a także przekazać się dziecku. Co więcej, lekarze zalecają jako środek dodatkowy oglądać zdjęcia mam karmiących piersią. Nasz umysł i ciało przyjmują przeglądanie takich zdjęć jako zachęcenie do działania.

Zobacz również Piulatte Plus dla mam karmiących: https://humana-baby.pl/produkt/piulatte-plus/

Czego unikać przy wspomaganiu laktacji?


Choć można próbować wiele technik na wspomaganie laktacji, jednak warto wiedzieć, że najważniejsze omijać to co w pierwszej kolejności może obniżyć poziom laktacji. Mama karmiąca piersią powinna za wszelką cenę unikać sytuacji stresujących, a co więcej osób denerwujących.

Szybkie przestawienie w trakcie karmienia do drugiej piersi nie jest zalecane. Choć dzieciak szybko napełni swój brzuch, jest to pokarm o niskiej wartości energetycznej, a piersi nie zostaną opróżnione.

Podsumowując, jeśli zdecydowałaś się na karmienie piersią, ale ilość mleka jest mała, nie trzeba się martwić. Jest wiele skutecznych technik i sposobów na wspomaganie laktacji.

Wyświetlony 136 razy
© 2013-2019 by SN2.EU