środa, 07 sierpień 2019 23:05

Schody spiralne do samodzielnego montażu

Schody spiralne Schody spiralne

Schody kręcone zapewniają pomieszczeniom mieszkalnym niezwykle efektowny wygląd.

Przyciągają uwagę każdego, kto przekroczy próg domu, tym bardziej, że nie są rozwiązaniem stosowanym tak często, jak schody proste lub z zabiegiem. Schody spiralne wybierane są jednak nie tylko ze względu na funkcję estetyczną. Spiralna konstrukcja pełni również funkcję użytkową i zapewnia wygodny dostęp do piętra bądź antresoli w sytuacji, gdy brakuje miejsca na budowę klasycznych schodów. Innym razem zastosowanie klasycznych rozwiązań jest możliwe, ale spowodowałoby znaczne ograniczenie przestrzeni bądź też schody stałyby się niezwykle strome, a przez to mało komfortowe.

Schody kręcone to oszczędność miejsca

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów schodów spiralnych, a w tym modele konfigurowalne. Najlepszym przykładem są tutaj schody DOLLE – samodzielnego montażu. Spośród szerokiej oferty różnorodnych akcesoriów klient może wybrać te, które jego zdaniem pozwolą na stworzenie efektownych schodów kręconych. Klient wskazuje na rodzaj balustrady, jej kolor, określa całkowitą szerokość schodów i może dopasować ją do szerokości otworu montażowego, wybrać materiał, z jakiego wykonane są stopnie (drewno bukowe lub dębowe), a także ich barwę.

Najpopularniejsze szerokości schodów kręconych to 120, 140 i 160 cm. Cała konstrukcja nie zajmuje  wiele miejsca, dlatego może stanąć w niewielkich pomieszczeniach. Poza tym schody DOLLE to modele nawiązujące do idei minimalizmu - o lekkiej, dość oszczędnej w formie konstrukcji. Dzięki temu zapewniają swobodną cyrkulację powietrza.

Samodzielny montaż schodów spiralnych

Niektórzy właściciele domów, dwupoziomowych mieszkań czy lokali wyposażonych w antresolę wykańczają pomieszczenia własnymi siłami. Część prac wymaga wiedzy i doświadczenia, ale z montażem schodów kręconych DOLLE poradzą sobie nawet te osoby, które nigdy wcześniej nie wykonywały podobnych prac, a jednocześnie cenią sobie indywidulany wystrój oraz wysokojakościowe materiały.

Wszystkie zamówione elementy są dokładnie sprawdzane przed wysyłką, dzięki czemu klient zawsze otrzymuje kompletny zestaw. Dostarczone schody są dostosowane do wysokości kondygnacji, mają wybrany przez klienta kierunek skrętu i szerokość. W paczkach znajdują się także tralki, które w zależności od modelu należy zamontować pionowo, poziomo bądź na skos. Warto również dodać, że barierka ochronna może być dostosowana zarówno do otworów okrągłych, jak i kwadratowych.

Schody spiralne – instrukcja montażu

Firma DOLLE do każdego zamówienia dołącza instrukcję montażu, która krok po kroku wyjaśnia, jak należy złożyć poszczególne elementy zestawu. Klienci świetnie radzą sobie montażem schodów kręconych o stosunkowo prostej konstrukcji, ale wszyscy ci, którzy nie czują się na siłach, by tego typu prace wykonywać we własnym zakresie, mogą zamówić schody z montażem. Omówienie szczegółów zamówienia odbywa się drogą e-mailową bądź telefonicznie.

© 2013-2020 by SN2.EU