piątek, 16 sierpień 2019 11:15

Instalacja przeciwoblodzeniowa w rynnach i rurach spustowych – jak działa?

Instalacja przeciwoblodzeniowa Instalacja przeciwoblodzeniowa

Instalacja przeciwoblodzeniowa pozwoli Ci na zapewnienie doskonałej ochrony rynien, a także rur spustowych.

Nie będziesz musiał przejmować się ich zniszczeniem nawet w trakcie dużych mrozów. Jak działa system przeciwoblodzeniowy?

 

Instalacja przeciwoblodzeniowa w rynnach i rurach spustowych – jak działa?

Instalacja przeciwoblodzeniowa pozwoli Ci na zapewnienie doskonałej ochrony rynien, a także rur spustowych. Nie będziesz musiał przejmować się ich zniszczeniem nawet w trakcie dużych mrozów. Jak działa system przeciwoblodzeniowy?

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie w swoim domu instalacji przeciwoblodzeniowej. Jest ona chętnie wykorzystywana nie tylko w rynnach oraz rurach spustowych, ale także na dachach oraz podjazdach i chodnikach. Zapewnia dużą wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo przed negatywnym wpływem niskiej temperatury. O tym przekonało się już tysiące Polaków. W przypadku tego typu instalacji w rynnach, a także rurach spustowych stosuje się kable DEVI iceguard 18. Ich duży wybór można znaleźć w sprawdzonym sklepie internetowym Mikroenergetyka.

DEVI iceguard 18 do zadań specjalnych

Samoregulujący kabel grzejny DEVI iceguard 18 najczęściej wykorzystuje się w rynnach, a także rurach spustowych i to właśnie on umożliwia prawidłowe funkcjonowanie instalacji przeciwoblodzeniowej. Składa się on z dwóch równoległych żył prądowych. Pomiędzy nimi mieści się element oporowy – w tym przypadku jest termistorowa warstwa przewodząca. Ogromnym atutem kabla jest to, że można go ciąć na dowolnej długości odcinki. Oznacza to, że sam montaż jest bardzo prosty i nie sprawia żadnych problemów. Może być również przedłużany, co docenią w szczególności właściciele wysokich budynków. Bardzo istotnym aspektem jest to, że zewnętrza powłoka kabla jest wykonana z bardzo odpornych materiałów. Zatem kabla nie uszkodzi nawet promieniowanie słoneczne. Jest to zakup na bardzo długi czas.

A po montażu i instalacji – łatwa obsługa

Sam montaż instalacji przeciwoblodzeniowej nie musi czasochłonny i skomplikowany. Po tym procesie nadchodzi pora na łatwe użytkowanie całości. W tym przypadku niezbędnym elementem jest również termostat, który umożliwi Ci obsługę temperatury. Na rynku znajdziesz mnie lub bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Możesz je dobrać indywidualnie do swoich własnych potrzeb. Pamiętaj o tym, aby zwrócić uwagę na jakość wykonania danego sprzętu i jego funkcjonalność. Bardzo dobry sprzęt tego typu z pewnością znajdziesz w sklepie internetowym Mikroenergetyka.

© 2013-2020 by SN2.EU