wtorek, 20 sierpień 2019 11:17

Pergole tarasowe - najlepsze dla ochrony przed słońcem, deszczem i wiatrem

Pergole tarasowe Pergole tarasowe

Pergola tarasowa to dobry wybór dla osób szukających trwałych rozwiązań.

Zadaszony taras rozwiązuje wiele problemów związanych z opadami deszczu lub nadmiernym nasłonecznieniem.Pergola tarasowa nie wymaga składania w przypadku silnego wiatru.

Pergola tarasowa – co to jest

Najkrótsza definicja pergoli tarasowej mogłaby brzmieć następująco: dekoracyjny dach służący do osłonięcia tarasu przed deszczem, słońcem lub wiatrem, trwale połączony z budynkiem. Istotą pergoli tarasowej jest jej stabilna konstrukcja odporna na działanie silnego wiatru. Tym samym stosowanie pergoli tarasowej łączy w sobie funkcje dekoracyjne i praktyczne. Dobrze dobrana pergola ładnie komponuje się z budynkiem i jego otoczeniem, tworzący tym samym klimatyczną przestrzeń wokół domu. Ochrona. jaką daje przed słońcem, deszczem i wiatrem jest nie do przecenienia, zwłaszcza w tych rejonach kraju, gdzie często wieją silne wiatry, np. w górach lub nad morzem.

Pergola tarasowa – zalety

Bardzo stabilna konstrukcja – pergola tarasowa jest w pełni odporna na działanie czynników atmosferycznych, tym samym w warunkach naturalnych praktycznie niezniszczalna. Paradoksalnie – największym zagrożeniem dla pergoli jest… człowiek. To on może w każdej chwili zdemontować zadaszenie.

Uniwersalne i ruchome pokrycie dachu – o ile markiza ogrodowa jest zawsze pokryta płótnem, w przypadku pergoli do wyboru są aż trzy różne pokrycia dachowe. Najciekawszym rozwiązaniem jest dach szklany, chroniący zarówno przed deszczem, jak i słońcem. Zadaszenie lamelowe pozwala na sterowanie osłonięciem dachowym. W zależności od potrzeb lamelki można ustawić tak, by dach był częściowo odsłonięty. W sytuacji, gdy zachodzi potrzeba zasłaniania i odsłaniania dachu można zastosować rozwiązanie znane z tradycyjnych markiz, czyli pokrycie materiałowe.

Brak konieczności składania przy porywistym wietrze – byłoby to nawet niemożliwe, sama konstrukcja pergoli montowana jest na stałe. Jednak użytkownicy mogą być spokojni, pergole tarasowe mają bardzo dobre podpory w postaci słupów konstrukcyjnych, które zdolne są utrzymać pergolę w miejscu nawet przy silnym wietrze.

Możliwość zadaszenia bardzo dużej powierzchni – w przypadku pergoli praktycznie nie istnieje granica, której nie da się przekroczyć. Gdy zachodzi potrzeba zbudowania konstrukcji o dużej powierzchni, stosuje się więcej niż dwie podpory.

Estetyczny wygląd – niby banał, ale nie do końca. Pergola co prawda pełni głównie funkcję użytkową, ma zapewnić komfort korzystania z tarasu w różnych warunkach, jednak nie może być stawiana całkowicie w oderwaniu od otoczenia. Stąd na rynku jest wiele różnych propozycji pergoli tarasowych, począwszy od drewnianych, przez pergole z tworzyw sztucznych aż do stalowych. Taki wybór gwarantuje, że pergole tarasowe wizualnie skomponują się z budynkiem, stając jego integralną częścią.

Pergola tarasowa – wyposażenie dodatkowe

Pergola tarasowa może być wyposażona w dodatkowe elementy:

Oświetlenie LED – tanie w użytkowaniu i delikatne światło, które stworzy przytulną atmosferę w godzinach wieczornych. Małe reflektorki ledowe przymocowuje się bezpośrednio do konstrukcji pergoli.

Rolety pionowe – Zapewniają dodatkową osłonę przed wiatrem i chłodem w okresie wiosny i jesieni.

Promienniki ciepła – delikatnie podnoszą temperaturę w najbliższym otoczeniu, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z siedzenia na tarasie w chłodniejsze dni.

Więcej informacji na stronie http://www.pergoletarasowe.com.pl .

© 2013-2020 by SN2.EU