wtorek, 01 styczeń 2019 22:32

Nie daj się nudzie – kolorowe tekstylia do pokoju dziennego

Wnętrze utrzymane w monotematycznych barwach łatwo odmienić poprzez wymianę lub wprowadzenie tekstyliów. Tekstylia pełnią bowiem jedną z najważniejszych ról w aranżacji każdego pomieszczenia, dlatego postawienie na żywe, intensywne lub odważne kolory z pewnością odświeży pokój dzienny, nada mu oryginalnego charakteru i uczyni wnętrze bardziej estetycznym.

Misz masz kolorów – czy na pewno?

Wybierając intensywne fiolety, zielenie, żółcie czy czerwienie należy zachować umiar i kierować się wyczuciem. Zbyt dużo barw w jednym pomieszczeniu może wywołać wrażenie chaosu i bałaganu, braku spójności. Dobranie odpowiednich kolorów pozwoli otrzymać wizualny ład,przy jednoczesnym uniknięciu efektu nudy i banalności w aranżacji. Jak zatem dobrać kolory? Jedną z najlepszych metod jest skupienie się na dwóch barwach i eksperymentowanie z ich odcieniami. Poduszki ułożone na sofie mogą być jaśniejsze i ciemniejsze, ale najlepiej ograniczyć się do niewielkiej liczby kolorów.

Wzory i wzorki

Spektakularne efekty we wnętrzu uzyskać można poprzez łączenie tekstyliów gładkich z wzorzystymi. Eleganckie przeszycia i geometryczne wzory to coś, co z pewnością ożywi pokój dzienny. Jednak i tutaj należy zachować umiar, dokładnie analizując swoją koncepcję. To, jakie tekstylia będą miały wzory, które pozostaną gładkie i pozostaną neutralne, a które z nich będą miały intensywne kolory, jest bardzo ważne w tworzeniu harmonijnej i spójnej. Jedną z ciekawych koncepcji jest połączenie wzorzystego dywanu z agatameble.pl z gładkimi poduszkami w odcieniach tego samego koloru.

Co jest teraz modne?

Wśród najczęściej wybieranych wzorów znajdują się motywy roślinne. Egzotyczne liście monstery i kwiatowe motywy to absolutny hit utrzymujący swoją wysoką pozycję w trendach wnętrzarskich od kilkunastu miesięcy. Motyw ten do wnętrza przemycić można w dowolny sposób, ponieważ bez problemu można znaleźć zarówno poduszki i powłoczki dekoracyjne, jak i zasłony czy bieżniki. Niesłabnącą popularnością cieszą się także wzory geometryczne oraz pikowania i przeszycia.

© 2013-2020 by SN2.EU