środa, 02 styczeń 2019 17:05

Organizujemy imprezę dla dzieci

Organizacja imprezy dla dzieci to wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza jeśli urządzamy je w domu. Bez dokładnego planowania i odpowiedniej organizacji nie ma udanego party dla dzieci.

Urodziny dziecka albo inne dziecięce święto to okazja do zorganizowania imprezy dla grupy zaprzyjaźnionych dzieciaków. Dziecięce party możemy zorganizować samodzielnie albo powierzyć organizację wyspecjalizowanej firmie, która załatwi całość imprezy kompleksowo. Trzecia możliwość to zorganizowanie imprezy na terenie parku linowego, parku trampolin albo w innym podobnym miejscu. To zdecydowanie najłatwiejszy sposób na organizację dziecięcej imprezy, mający również wiele zalet z punktu widzenia rodziców. Dzieci się bawią, a rodzice mają niepowtarzalna okazję na poznanie się przy kawie.

Organizacja imprezy dla dzieci we własnym domu to przedsięwzięcie wymagające dobrego planowania oraz dobrej organizacji. Kluczowe jest ustalenie terminu imprezy i pory dnia, ponieważ zły wybór może skończyć się niska frekwencją i w konsekwencji nieudaną zabawą. Są takie dni, kiedy rodziny planują spędzić wspólnie i wtedy rezygnują z obecności dziecka na imprezie u kolegi. Jeśli ustalimy termin to możemy przygotować zaproszenia, najlepiej wspólnie z dzieckiem. Mogą być robione ręcznie albo wydrukowane z jakiegoś programu graficznego. Dziecko powinno być włączone w przygotowanie zaproszeń, pobudzi to jego kreatywność, dziecko w pewnym sensie bierze odpowiedzialność za imprezę, a poza tym to fajny sposób na wspólne spędzenie czasu (kilka pomysłów - http://wybuchowaniespodzianka.pl/impreza-dla-dzieci,b1.html).

Party dla dzieci wymaga od nas przygotowania posiłków, zorganizowania zabawy oraz przygotowania domowej przestrzeni. Jeśli organizujemy imprezę w domu, to bardzo często przygotowujemy party w dwóch wersjach: w domu i w ogrodzie. Priorytet ma impreza w ogrodzie, bo i tak nie utrzymamy dzieci w domu. Z drugiej strony powinniśmy być przygotowani na załamanie pogody i natychmiastowe przeniesienie imprezy do domu. Ogród przed imprezą trzeba przygotować pod kątem bezpieczeństwa i miejsca na stół z przekąskami oraz napojami, a także miejsca na zabawę. Wszystkie narzędzia chowamy, usuwany suche gałęzie i konary, a trawę kosimy na kilka dni przez zabawą. Stół na przekąski i napoje stawiamy na uboczu, żeby nie przeszkadzał. Czy potrzebne są krzesła? Niekoniecznie, ponieważ możemy tak zorganizować jedzenie, że dzieci mogą siadać na ławkach, pufach lub innych fantazyjnych siedziskach. Kolorowe talerzyki i sztućce dopełnią całości. Niekłopotliwe przekąski, wygodne do jedzenia będą najlepsze, ale możemy przygotować również normalny posiłek, jeśli impreza potrwa kilka godzin. Jeśli jest to impreza urodzinowa to trzeba przewidzieć czas na rozpakowanie prezentów oraz krojenie tortu. Urodzinowy tort musi mieć swoją oprawę, nie może to być kolejna przekąska chwytana w biegu. W końcu to święto naszego dziecka i tort urodzinowy jest jednym z najważniejszych momentów na imprezie.

Ogród i dom trzeba udekorować, ale nie przesadzając. Wystarczy kilka baloników, jakieś girlandy, o zmierzchu kolorowe światełka i to wystarczy. Jeszcze tylko baner dla solenizanta, jeśli jest to impreza urodzinowa. Najważniejsza jest zabawa, w którą powinniśmy delikatnie ingerować. Dzieci potrafią się zająć same sobą, ale trzeba pilnować, żeby żadne dziecko nie stało na uboczu. Wszystkie dzieci powinny czuć się dobrze. Możemy również poprowadzić pewne zabawy, a jeśli nie wiemy jak, to korzystajmy z forum dla rodziców, na których uzyskamy wiele porad. Część rodziców zatrudnia wodzireja, który profesjonalnie poprowadzi imprezę. Takim wodzirejem może być również klaun, który jest dla dzieci kimś zaskakującym. Do zabawy przydatne będą również pewne gadżety, a jednym z nich jest wybuchowa niespodzianka dla młodszych dzieci. Bezpieczny wybuch wyrzuca mnóstwo drobnych gadżetów, które natychmiast stworzą klimat dobrej zabawy (zobacz - http://wybuchowaniespodzianka.pl/). Dobry pomysł to przebrania, jeżeli organizujemy imprezę tematyczną. W innej wersji mogą to być fantazyjne czapeczki, okulary, koszulki lub chustki. W połączeniu z gadżetami z wybuchowej niespodzianki zapewnią nam wspaniały początek zabawy.

© 2013-2020 by SN2.EU