niedziela, 05 sierpień 2018 09:36

Jaką bramę wybrać do garażu?

Na rynku dostępne są wszystkie typy bram garażowych. Wybór zależeć będzie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Zazwyczaj zależy to od ilości miejsca potrzebnego do jego prawidłowej instalacji i funkcjonalności, a także od zasobów finansowych.

Nie ma nic do ukrycia, są bramy garażowe z napędem, których koszt może sięgnąć kilku tysięcy złotych. Są one oczywiście najwygodniejsze w użyciu, ale są również najdroższe. Najstarszymi typem są bramy rozwierne. Producenci oferują je coraz rzadziej, ponieważ są one niepraktyczne, a montaż napędów powoduje wiele problemów. Bramy te można jednak zamówić bezpośrednio u rzemieślnika.

Bramy takie mają prostą konstrukcję, składają się z ościeżnicy i zawiasów, są więc również najtańsze. Istnieje kilka trudności przy zakupie napędu i ostatecznie mechanizm obsługi drzwi automatycznych zbudowanych w ten sposób może nie być zadowalający pod względem komfortu. Z kolei bramy uchylno-rozwierne są najczęściej spotykanym typem bram garażowych. Stosunek jakości do ceny jest akceptowalny dla większości klientów. Przed garażem potrzebna jest pewna ilość miejsca, najlepiej od 1 do 1,5 metra, więc w przypadku bardzo krótkich odcinków podjazdowych może być problem. Ten typ bramy garażowej jest stosowany i akceptowany przez klientów od wielu lat. Brama jest łatwa w otwieraniu i mimo swojego znaczenia nie wymaga dużej siły do otwarcia.

W garażu znajdują się prowadnice, w których skrzydło bramy porusza się na specjalnych rolkach. Przy wyposażaniu garażu ważne jest, aby oświetlenie sufitowe było umieszczone w taki sposób, aby nie zasłaniało światła przy otwartych odrzwiach. Aby skrócić czas montażu tego typu bram garażowych, należy upewnić się, że są one fabrycznie podłączone do ościeżnicy. Niektóre mają mechanizm nożycowy zamiast poręczy dachowych. Skrzydło drzwi jest pokryte stalą i wypełnione drewnem. Często wybierane są również bramy garażowe wypełnione styropianem lub pianką poliuretanową. Ponadto, mechanizm pracuje cicho i płynnie. Są łatwe w użyciu i wygodne w użyciu. Chociaż zawsze należy dokładnie przewidzieć, ile miejsca jest dostępne przy wejściu. Jest to ważne przy wyborze bramy garażowej, ponieważ niektóre bramy naprawdę potrzebują dużo miejsca, aby się otworzyć.

© 2013-2020 by SN2.EU