piątek, luty 23, 2024
poniedziałek, 13 sierpień 2018 09:45

Materace dmuchane jako alternatywa dla rozkładanych kanap

Wygodny materac dwuosobowy Wygodny materac dwuosobowy

Każdy z nas stawał przed wyzwaniem przenocowania gości, przy ograniczonym miejscu noclegowym. Ma to szczególne znaczenie dla osób mieszkających w mieszkaniach, które jednak charakteryzują się mniejszą powierzchnią niż domy.

Materace dmuchane w przypadkach, kiedy mamy ograniczoną przestrzeń są doskonałym wyborem, z powodu ich kompaktowych rozmiarów po złożeniu, mogą być przechowywane niemal w każdej szafce, kącie domu czy nawet upchane w garderobie.

wygodny materac dwuosobowy

 

Zalety posiadania materaca dmuchanego

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, materac można w łatwy sposób przechowywać, a jego napompowanie trwa jedynie chwilę. W ciągu niecałej minuty jesteśmy w stanie na wolnej przestrzeni podłogi nadmuchać materac jedno lub dwuosobowy.

Jest to wyjątkowo przydatne, jeśli często odwiedzają nas goście, nawet jeśli są niezapowiedziani. Polska gościnność nie pozwala nam odesłać przyjaciół czy rodziny do hotelu, dlatego warto posiadać taki przedmiot na wyposażeniu mieszkania.

Dzięki temu, że materace są lekkie i łatwe w transporcie, możemy je bez problemu rozłożyć w każdym pokoju mieszkania, ale również, zabrać go w podróż, pod namioty czy na plaże. Wygodne dwuosobowe materace dmuchane stanowić powinny, wyposażenie każdego mieszkania, bez względu na jego wielkość.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem materaca dmuchanego, jest wygodą, jaką gwarantuje. Niezależnie czy podłoga, na której go rozkładamy, wykonana jest z paneli, pokryta wykładziną dywanowa, to on zapewnia nam izolacje od zimnego podłoża.

Niemal każdy model po nadmuchaniu posiada około kilkunastu centymetrów grubości, dzięki czemu jest idealnym miękkim i wygodnym wyborem jako miejsce noclegowe.

O zaletach związanych z posiadaniem łatwego do napompowania łóżka nie trzeba przekonywać rodziców, którzy nieraz w środku nocy nocowali w pokoju dziecka w trakcie choroby, złego samopoczucia czy braku nastroju.

Dlaczego kanapy rozkładane zastępowane są materacami

 materac bestway, jest wygodnym i szybkim sposobem na nocleg

 

W przeciwieństwie do materaców dmuchanych nie dają nam łatwego przenoszenia i ustawiania w odpowiednim momencie. Jest to również zdecydowanie droższy. Planując wypoczynek w salonie, warto wybrać małe zgrabne sofy lub wygodne fotele, które poza wygodą oferują również elegancki wygląd.

Rozkładane kanapy nie są wygodne zarówno jako mebel do spania, jak i jako wypoczynek, na którym siadamy, oglądając telewizję czy relaksując się w salonie. Dlaczego więc wybierać meble, które nieodpowiednie do żadnej z funkcji, do której zostały przeznaczone?

Zdecyduj się na meble, które będą wygodne, a kwestie noclegu dla niespodziewanych gości, załatw dmuchanym materacem.

materac doskonale sprawdzi się podczas wizyty gości

 

W jakich sklepach możesz je kupić?

Rynek został opanowany przez firmy BestWay i INTEX, których produkty są najpopularniejszym wyborem Polaków. Materace dostępne są do kupienia w sklepach wielkopowierzchniowych, sklepach ze sprzętem turystycznym i wielu mniejszych punktach. Jednak jeśli zależy nam na jak największym wyborze modeli oraz chcemy zapłacić jak najmniej, warto skorzystać ze sklepów internetowych.

Ceny modeli zaczynają się już od około 50 złotych, dzięki czemu każdego stać by być przygotowany na każdą okoliczność, nawet niespodziewaną.W modelach odrobinę droższych w zestawach dołączane są pokrowce ochronne , które wypierzesz zarówno w pralce, jak i ręcznie. Jest to doskonała wiadomość dla alergików i osób, które nie chcą spędzać nocy w towarzystwie roztoczy.