czwartek, 26 lipiec 2018 12:11

Akcesoria dla domowych pupili

Przez wielu z nas domowe zwierzęta traktowane są niczym członkowie rodziny. Chętnie kupujemy im zabawki i różnego typu akcesoria, które mają umilić im spędzany z nami czas.

Wśród podstawowych akcesoriów dla domowych czworonogów wymienić należy: miski na jedzenie i wodę, pojemniki na suchą karmę, kuwetę i drapak dla kota, smycz dla psa, transporter, a także legowisko dla psa lub kota. Oczywiście w domu nie może również zabraknąć zabawek - każdy czworonóg ma swoje ulubione maskotki, piłeczki i inne, za którymi ochoczo biega po mieszkaniu.

Legowiska dla zwierząt

Legowisko dla psa należy dopasować przede wszystkim do jego wielkości. Inne legowisko sprawdzi się w przypadku małego psiaka, a inne w przypadku dużej rasy psa. Dla mniejszych czworonogów idealnym rozwiązaniem może okazać się miękka poduszka lub też niewielka psia kanapa. Duże psy wymagają więcej miejsca, dlatego też możemy zdecydować się na legowisko w kształcie większej kanapy, maty lub też ogromnej pluszowej budy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu? Legowisko dla psa powinno być lekkie, abyśmy mogli bez problemu go przemieścić w dowolne miejsce. Kolejnym aspektem jest materiał, z którego zostało ono wykonane. Najlepiej, aby byłe łatwe w czyszczeniu. Prawie każdy pies gubi sierść, dlatego też naturalnym stanem rzeczy będzie to, że znajdzie się ona na jego psim łóżku. Legowisko dla psa powinno być także miękkie, aby zapewniało komfortowy sen i odpoczynek naszemu pupilowi.

Koty także kochają legowiska, jednak w ich przypadku lepiej sprawdzają się zakryte budki oraz pluszowe domki. Jako drapieżniki lubią czuć się bezpieczne i chronić przed ewentualnym zagrożeniem ze strony potencjalnego napastnika. Taki to już koci instynkt.

Pozostałe akcesoria dla zwierząt

Obowiązkowym akcesorium, które powinno znaleźć się w mieszkaniu każdego właściciela czworonoga, są oczywiście miski. Mogą być one wykonane ze stali nierdzewnej, ceramiki, a także tworzywa sztucznego. Podobnie jak w przypadku rozmiaru legowiska, także i wielkość miski powinna być dobrana do konkretnego zwierzaka. Z innej miski będzie jadł mały pies, a z innej większy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kotów. Uważa się, że niektóre czworonogi mogą swobodnie zjadać karmę, gdy ich wąsy nie zahaczają o brzegi miski.

Jeżeli nasz pies lub kot lubi suchą karmę, powinniśmy dodatkowo wyposażyć się w specjalny pojemnik, który zapobiegnie jej wietrzeniu. Wówczas na dłużej pozostanie ona świeża, a zwierzak będzie ją zjadał z apetytem.

O czym nie powinniśmy zapominać, mając w domu zwierzęta?

Posiadanie w domu zwierząt wiąże się z pewnymi obowiązkami. Psa powinniśmy regularnie wyprowadzać na spacery, kotu zaś zmieniać kuwetę. Zwierzaki powinny być szczepione i systematycznie odrobaczywiane - nawet jeżeli większość swojego życia spędzają w domu.

Mając w domu zwierzęta, powinniśmy także dbać o właściwą higienę. Po każdej zabawie z czworonogiem wymagane jest umycie rąk. W tym celu najlepiej zakupić dozownik do mydła oraz antybakteryjne mydło w płynie. Sklep z akcesoriami do łazienki oferuje wiele różnorodnych modeli, które sprawdzą się w naszych łazienkach. Jeżeli zamierzamy kąpać zwierzaka w domowej łazience, powinniśmy zakupić matę antypoślizgową. Pupil, który nie lubi wody oraz kąpieli może utrudnić nam czyszczenie jego sierści. Mata antypoślizgowa może zapobiec poślizgnięciu się na mokrych płytkach. Z pewnością po każdej kąpieli zwierzaka woda będzie rozchlapana na podłodze. Warto odwiedzić sklep z akcesoriami łazienkowymi w poszukiwaniu dodatkowych elementów wyposażenia.

© 2013-2020 by SN2.EU