czwartek, 05 lipiec 2018 18:23

Kredy do betonu – czym się wyróżniają i gdzie można je stosować?

Kreda do betonu jest chętnie stosowana zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Bywa niezwykle pomocna podczas prac budowlanych i wykańczania domu lub mieszkania, choć chętnie sięgają po nią też majsterkowicze. Nic dziwnego zatem, że kreda do pisania po betonie trafiła do stałego asortymentu najpopularniejszych marketów budowlanych.

Czym wyróżniają się kredy do betonu?

Kredy do betonu najczęściej wykonywane są z twardych materiałów. Za sprawą swojego składu, pozostawiają one widoczny, znacznie trwalszy niż w przypadku tradycyjnych kred ślad. Dzięki temu wykonywanie jakichkolwiek oznaczeń jest proste i daje długotrwały efekt.

Kredy do pisania po betonie często cechują się odpornością na działanie wilgoci i wysokich temperatur. W związku z tym można je stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a także podczas wymagających zadań – zachowują one bowiem swoje właściwości nawet w trudnych warunkach.

Gdzie można używać kredy do betonu?

Kreda do betonu, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do pisania przede wszystkim po powierzchniach betonowych. Warto jednak wiedzieć, że bardzo często można jej używać do wykonywania oznaczeń również na metalu, plastiku, drewnie, gumie, szkle, tekturze czy papierze. Kreda do betonu świetnie sprawdzi się nawet na powierzchniach zardzewiałych, zanieczyszczonych i zatłuszczonych czy o chropowatej fakturze.

Kredy do pisania po betonie oraz innych materiałach są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Kred białych lub czarnych zazwyczaj używa się we wnętrzach, natomiast kred czerwonych, żółtych, zielonych i niebieskich – na zewnątrz budynków. Co ważne, nie brudzą one rąk, więc korzystanie z nich jest bardzo komfortowe.

A może kreda traserska?

W pracach budowlanych lub wykończeniowych szerokie zastosowanie znajduje także kreda traserska. To mieszanina węglanu wapnia i pigmentów, sprzedawana w buteleczkach różnej wielkości. Kreda traserska przyda ci się przykładowo do naniesienia na daną powierzchnię linii wcześniej wyznaczonej sznurkiem traserskim.

Kredy traserskie są dostępne w buteleczkach różnej wielkości, dlatego przed zakupem spróbuj oszacować, ile będziesz jej potrzebować. Analogicznie jak w przypadku kredy do betonu, kredy traserskie występują w kilku kolorach – białe i czarne przeznaczone są do użytku we wnętrzach budynków, a niebieskie i czerwone na zewnątrz.

Wybierając kredę traserską zwróć także uwagę na jej przyczepność do podłoża. Zazwyczaj kredy do zastosowania na powierzchniach zewnętrznych mają lepszą przyczepność niż te, które przeznaczone są do użytku wewnątrz budynków. Musisz też wiedzieć, że niektórzy producenci tworzą odmienne serie produktów do pracy z różnymi materiałami. Choć nie będzie to miało większego znaczenia w przypadku betonu czy drewna, wykonywanie oznaczeń na gładkich podłożach bywa kłopotliwe.

© 2013-2020 by SN2.EU