środa, 27 czerwiec 2018 22:20

Podkaszarka spalinowa idealna do Twojego ogrodu

Podkaszarka spalinowa to funkcjonalne urządzenie łączące moc kosy spalinowej z poręcznością i drobiazgowością tradycyjnej podkaszarki. Sprawdź, do jakich prac przyda Ci się najbardziej!

Tradycyjna kosa mechaniczna spalinowa

Klasyczna kosa spalinowa to alternatywa nie tylko dla podkaszarki – o której za chwilę – ale również kosiarki. Jest większa, cięższa i głośniejsza od kosy elektrycznej, czyli drugiego rodzaju kosy mechanicznej, ale także mocniejsza od niej. Pozwala zarówno na koszenie przestrzeni rozległych, w czym wysługuje kosiarkę, jak i dokonywanie prac wykończeniowych i pracowanie na obszarach, które nie zostały idealnie wypielęgnowane za pierwszym podejściem.

Kosa spalinowa świetnie radzi sobie na terenach nierównych oraz stromych – na takich, na których praca kosiarką była utrudniona. Jednocześnie pozwala na pracę dłuższą i wydajniejszą niż podkaszarka. Jest niezwykle poręczna i można nią dowolnie manewrować.

Podkaszarka do prac pielęgnacyjnych

Podkaszarka – wymienni nazywana trymerem – to urządzenie o niższej mocy od kosy spalinowej. Ponieważ ma mniejszą głowicę i zarazem mniejszy zasięg cięcia, nadaje się do innych celów. Można uznać, że ta cecha jest jednocześnie jej wadą i zaletą. Wadą, ponieważ kupując podkaszarkę, nie możemy liczyć na to, że będziemy nią szybko i wygodnie kosić większy trawnik. Ponadto urządzenie nie da sobie rady z roślinami twardszymi lub gęstą i wysoką trawą, co dla kosy mechanicznej nie jest żadnym wyzwaniem. Zaletą z kolei jest fakt, że tak drobne urządzenie znacznie lepiej sprawdzi się w miejscach trudno dostępnych.

Mechanizm pracy podkaszarki opiera się o głowicę z żyłką. Sprawdza się podczas dokonywania poprawek po koszeniu trawnika kosiarką bądź kosą spalinową. Trymera używa się w okolicach kwiatów, przy krzewach, pod płotami, przy fasadzie. Służy do wykańczania, a nie głównych prac.

Podkaszarka spalinowa – połączenie mocy i drobiazgowości

Nowoczesnym i praktycznym urządzeniem jest podkaszarka spalinowa. Została wyposażona w silnik spalinowy, co zwiększa jej wagę, przyczynia się do głośniejszej pracy i sprawia, że korzystanie z niej przestaje być ekologiczne – wydzielają się spaliny – jednak znacząco zwiększa się moc, a wraz z nią wydajność. Nagle urządzenie o niewielkiej głowicy, które dociera do miejsc, w których nie zmieści się żadne inne, zyskuje siłę do sprostania twardym chwastom, suchej trawie czy krzakom.

Podkaszarką spalinową można pracować także na większym terenie. Wciąż nie będzie to praca szybka, jednak dokładna – owszem. Efektywna, przynosząca rezultat w postaci pięknego i zadbanego trawnika.

Jaki model podkaszarki spalinowej?

Dobra wiadomość jest taka, że podkaszarki spalinowe znajdziesz w każdym przedziale cenowym. Niżej przedstawiliśmy trzy wersje na różną kieszeń:

  • w cenie ok. 250 zł dostaniesz podkaszarkę spalinową do cięcia mniejszych chwastów, trawników i miękkich roślin. Jest napędzana olejem do silników dwusuwowych, a pojemność silnika wynosi 0,45 l. Żyłka ma 43 cm, a tarcza 25 cm. Urządzenie zostało wyposażone w system tłumienia drgań,
  • w cenie do 500 zł znajdziesz podkaszarkę spalinową do podkaszania i koszenia. Korzysta z oleju do silników dwusuwowych, a pojemność silnika to 0,55 l. Silnik może osiągać moc 0,75 kW. Szerokość koszenia jest równa 38 cm,
  • ok. 900 zł zapłacisz za podkaszarkę spalinową do zadań specjalnych. Ona również korzysta z oleju do silników dwusuwowych, jednak pojemność silnika to aż 0,7 l. Podkaszarka pozwala na pracę z siłą 0,9 kW. Żyłka ma 25 cm, tarcza tnąca zaś 43 cm.
© 2013-2020 by SN2.EU