niedziela, luty 25, 2024
piątek, 19 lipiec 2013 11:40

Paski LED jako elemnet dekoracyjny

Pragnąc być zawsze na czasie, a przez to być nowoczesnym warto zaopatrzyć się w paski LED, które mogą być elementami oświetlenia dekoracyjnego. W dalszym ciągu oświetlenie wykorzystujące diody należy do ciekawostek dla szerokiej grupy społeczeństwa, co sprawia, że warto przybliżyć jedno z bardziej ciekawych rozwiązań oświetlenia diodowego.

Wykonanie

Z całą pewnością takim innowacyjnym rozwiązaniem są paski LED jako źródła światła. Z reguły ten rodzaj oświetlenia wytwarza się z połączenia elastycznych taśm oraz świecących diod powstałych w oparciu o technologię montażu powierzchniowego SMD. W sprzedaży możemy dostać paski LED wyprodukowane w wersji normalnej oraz i wodoodpornej. W przypadku rozwiązania odpornego na działanie wody dodatkowo pokrywa się je żelowym płaszczem chroniącym przed zgubnym działaniem wody.
Zastosowanie

Z racji swojej różnobarwnej kolorystyki paski LED da się wykorzystywać zarówno pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Źródła światła tego rodzaju odznaczają się również właściwościami pozwalającymi na montaż ich na wiele różnych sposobów, a jest to możliwe dzięki temu, że da się je przyklejać, przycinać wedle uznania i potrzeb. Pozwala to na ogromnie pole manewru i możliwość zastosowania ich w animacji oświetleniowej. Bardzo chętnie kupujący wspomniane paski LED wykorzystują w celach reklamowych, a w tym do  podświetleniu umeblowania, dyskotekach lub też innych  lokalach rozrywkowych. Idealnie sprawdzają się one również jako narzędzie służące do podświetlania przedmiotów codziennego użytku np. luster lub szafek. ekstramarket http://artykuly.marleny.pl/