poniedziałek, lipiec 22, 2024
sobota, 27 lipiec 2013 19:14

Tanie akcesoria, które zmienią wnętrze kuchni

Nowe szafki i blaty mogą zmienić kuchnię nie do poznania. Jednak nie trzeba od razu wydawać całego portfela, żeby nadać jej stylu i tego czegoś.
Meble kuchenne to nie wszystko. Liczą się także akcesoria, które dodadzą kuchni smaku i elegancji albo nutki humoru. Rzeczy takie jak zwykłe półki na przyprawy czy rękawice kuchenne sprawią,
że kuchnia nabierze indywidualnego stylu. Jakie jeszcze akcesoria podkreślą jej styl bez dużych nakładów pieniężnych?

Różne kolory i kształty

Dobrze jeśli szef kuchni ma pod dostatkiem ręczniki kuchenne. Sprawa wydaje się błaha, ale tego typu akcesoria kuchenne mogą wpłynąć na jej wystrój. Zawsze pod ręką, utrzymają ją w czystości.
Ręczniki kuchenne czy ściereczki do naczyń nie są zwykłym kawałkiem materiału.

Obecnie można kupić różne kolory i wzory oraz dopasować motywy do stylu kuchni. Mogą być bardziej stonowane albo bardzo wyraziste. Pełnią one podobną rolę do poduszek w salonie. Stanowią atrakcyjny element, przyciągający uwagę.

Nieszablonowe rękawice

Podobnie sprawa wygląda z rękawicami kuchennymi. Takiego rodzaju akcesoria kuchenne są niedrogie, a dobrze potrafią podkreślić wnętrze kuchni. Rękawice mogą być tkane lub pikowane nie tylko w wyrazistych kolorach, ale także ze śmiesznymi motywami. Mogą być także wzorowane na styl vintage.

Co więcej, oprócz barw i motywów, mogą mieć różne kształty. Z pewnością ten fakt zadowoli osoby, które lubią nieszablonowość.

Półki, półeczki

Unoszące się aromaty w kuchni są zasługą nie tylko zdolności kulinarnych, ale także odpowiednich przypraw. Dlatego tak bardzo pomocne są takie akcesoria kuchenne jak przyprawniki. Dobrze jeśli są w jednym miejscu Wówczas można mieć pewność, że są one łatwo dostępne i nie trzeba ich szukać po całej kuchni.

Jest mnóstwo zestawów półek z pojemniczkami na przyprawy, które można dobrać do stylu kuchni. Przyprawniki mogą być wykonane z metalu lub drewna. Można je zawiesić nad kuchenką lub postawić obok niej.

Co więcej, bardzo modne ostatnimi czasy stały się także przyprawniki stojące z funkcją obracania. Ta funkcja świetnie sprawdza się w przypadku miłośników przypraw, którzy mają ich bardzo wiele.

Dlaczego tego typu akcesoria kuchenne to dobry pomysł na zmianę wystroju kuchni? Przede wszystkim dlatego, że przyprawy same w sobie są ozdobą. Nie tylko mają różne kształty, ale także różnią się kolorami.

Butelki puste i pełne

W kuchni nie powinno zabraknąć również takich akcesoriów kuchennych jak półki na wino. Mogą być to małe półki na kilka sztuk czerwonego trunku jak i te, które zajmują całą ścianę.
Nadadzą one kuchni mocnego i wyraźnego akcentu i mogą stać jej jej punktem centralnym.

Butelki wcale nie muszą być pełne, aby zagwarantować doskonałe wrażenia wizualne. Są proste w wykonaniu, dlatego można je zrobić samemu. Takie półki dodadzą nie tylko stylu, ale także swojskości kuchni.

Jak widać nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, żeby zmienić wnętrze kuchni. Drobne akcesoria kuchenne w postaci kolorowych ręczników, stylowych półek na przyprawy i wino czy różnokształtnych rękawic, mogą rozjaśnić jej wnętrze lub dodać swojskości.

Wszystko zależy od tego jaki efekt chce się osiągnąć. Niewątpliwymi atutami tych akcesoriów kuchennych jest to, że są tanie i bardzo użyteczne. Karol Stopka http://albercik.pl