sobota, 31 sierpień 2019 21:48

Zdrowe i pyszne frytki – czy to możliwe?

Frytki bez tłuszczu Frytki bez tłuszczu

Ze świecą można szukać osób, które nie lubią frytek. Jednak spora część miłośników tego przysmaku rezygnuje z jego jedzenia ze względu na zdrowie.

Dlaczego? Frytki smażone na głębokim tłuszczu nasiąkają nim. Kolejną kwestią jest też to, że w czasie smażenia ziemniaków, zwłaszcza na używanym już wcześniej oleju, mogą wytwarzać się szkodliwe dla zdrowia substancje. Czy zatem trzeba całkowicie zrezygnować z przyjemności jedzenia frytek? Oczywiście, że nie! Można zdecydować się na ich zdrowszą wersję upieczoną w piekarniku, a jeszcze lepiej w specjalnym urządzeniu – frytkownicy beztłuszczowej, która pozwala na całkowite wyeliminowanie oleju z procesu przygotowywania tej pysznej przekąski. Czy faktycznie warto wyposażyć swoją kuchnię we frytkownicę tego typu?

Frytki bez oleju – jak są przygotowywane?

Czy w ogóle frytki bez tłuszczu są możliwe do przygotowania? I kluczowe pytanie – czy są one smaczne? Jeżeli chce się przygotować zdrowe i pyszne frytki, warto sięgnąć po takie urządzania jak frytkownice beztłuszczowe. Mechanizm ich działania wykorzystuje do przygotowania potraw gorące powietrze, co powoduje, że do przygotowania frytek nie trzeba ani grama tłuszczu. Taki proces przygotowania frytek sprawia, że są one miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz, czyli idealne. Frytkownica beztłuszczowa w swoim wnętrzu ma równomiernie rozprowadzane powietrze, dzięki czemu opieka ono przygotowywane danie z każdej strony. Dzięki temu jest ono równomiernie upieczone – nie ma różnicy, z której strony sitka ułoży się pokrojone ziemniaki. Każda frytka będzie upieczona tak samo dobrze. Co istotne, we frytkownicy można przygotowywać również inne potrawy – nie tylko frytki. Doskonale sprawdzi się także do przygotowywania innych warzyw, ale i mięsa. Z uwagi na sporych rozmiarów koszyk można w niej również jednocześnie przygotować porcję frytek i domowych nuggetsów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dania przygotowywane we frytkownicy beztłuszczowej będą miały nieco inny smak niż tradycyjnie smażone, właśnie przez brak dodatku tłuszczu.

Jakie są zalety korzystania z frytkownicy beztłuszczowej?

Przede wszystkim jedzenie przygotowywane w ten sposób jest o wiele zdrowsze niż smażone. Ma też ciekawy i przyjemny smak. Zaletą tego, że do przygotowywania potraw nie używa się tłuszczu jest też to, że urządzenie jest o wiele łatwiejsze w czyszczeniu. Dobrej klasy urządzenia tego typu są też energooszczędne, co powoduje, że w czasie pracy nie zużywają dużych ilości prądu.

© 2013-2020 by SN2.EU