sobota, 20 lipiec 2013 19:55

Kuchenne centrum dowodzenia

Przez bardzo wiele osób kuchnia nazywana jest sercem domu. I jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy. Codziennie spędzamy w niej sporo czasu przygotowując posiłki, jedząc i rozmawiając. Pomieszczenie to jest także ulubionym miejscem spotkań zaproszonych do domu gości, a niemalże każda impreza wcześniej czy później przenosi się do kuchni.
Dlaczego?  Bo to ‘centrum dowodzenia’ w każdym domu.

Funkcjonalna kuchnia

kuchniaPrzed przystąpieniem do remontu mieszkania zazwyczaj szczególnie skrupulatnie planujemy zagospodarowanie kuchni. Pomieszczenie to powinno być funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości oraz przytulne i niebanalne jednocześnie. Co więcej kuchnia musi być dostosowana do potrzeb wszystkich domowników i przede wszystkim bezpieczna dla małych dzieci. W związku z tym, że pomieszczenie to ma nam służyć przez długie lata, istotne jest odpowiednie zaplanowanie niemalże każdego centymetra powierzchni. Po pierwsze, to nie łatwe zadanie, z którym poradzi sobie jedynie dobry strateg. Po drugie, remont kuchni wymaga dość sporych nakładów finansowych.
Remont kuchni

Dlatego zanim w ruch pójdą młotki, wiertarki i młoty pneumatyczne dobrze jest odwiedzić kilka sklepów oferujących materiały budowlane oraz sprzęt kuchenny i porównać ceny. Popularne placówki handlowe często organizują wyprzedaże i duże promocje AGD. Wielokrotnie można kupić wysokiej klasy sprzęt kuchenny w bardzo korzystnych cenach. Warto także polować na okazje typu: „kupując płyty indukcyjne i piekarniki do zabudowy blender gratis”. Dzięki takim akcjom promocyjnym zaoszczędzimy sporo gotówki, którą następnie będziemy mogli przeznaczyć na kupno podłogowych kafli czy wymarzonego, ciśnieniowego ekspresu do kawy.

Przy wyborze mebli oraz sprzętów kuchennych przede wszystkim należy kierować się potrzebami własnej rodziny. Jeśli jest ona liczna warto wybrać większą zmywarkę i bardziej pojemną lodówkę niż te o standardowych wymiarach. Gdy mieszkają z nami małe dzieci dobrze jest zaopatrzyć się w piekarnik posiadający drzwiczki, które nie nagrzewają się do wysokiej temperatury i posiadają blokadę rodzicielską. W domach, w których mieszkają kilkulatkowie fantastycznie sprawdzają się zapewniające bezpieczeństwo płyty indukcyjne oraz meble wyposażone w mechanizmy chroniące małe rączki przed przytrzaśnięciem. wielczesny http://artykuly.marleny.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU