środa, 18 marzec 2020 14:02

Jak należy dbać o psią sierść wiosną?

Maszynki dla psów Maszynki dla psów

Strzyżenie, mycie oraz przycinanie pazurów czworonoga to zabiegi, które należy wykonywać regularnie bez względu na porę roku. Wiosna jest jednak szczególnym sezonem, gdyż psy zaczyniają wtedy gubić sierść. Warto wiedzieć, jak należy dbać o czworonoga po zakończeniu okresu zimowego.

Kąpiel psa

Częstym błędem w przypadku mycia pupila jest stosowanie szamponu dla ludzi. Skóra psów ma inny odczyn pH niż ludzka, dlatego kosmetyki dla czworonogów powinny mieć odpowiedni skład. Należy pamiętać, by przed kąpielą dokładnie wyczesać psa z martwych włosów i podszerstka. Na powierzchni brodzika lub wanny należy ponadto rozłożyć matę antypoślizgową lub ręcznik. Kąpiąc psa, trzeba usunąć wszelkie drobiny piasku i innych zabrudzeń z jego skóry. Szczególną uwagę warto poświęcić rejonom za uszami, między łapami, w okolicy ogona. Kąpiel czworonoga należy do obowiązków właściciela. Nie należy wierzyć niebezpiecznym dla zdrowia zwierzęcia stereotypom, jakoby ten zabieg był przeznaczony tylko dla psów rasowych.

Strzyżenie

Sierść czworonoga stanowi barierę ochronną przed działaniem promieni UV. Należy jednak pamiętać, iż powinna ona być zadbana i pozbawiona kołtunów, aby skutecznie pełnić swoją ochronną funkcję. Zabiegi groomerskie są w szczególności ważne w przypadku psów mających gęsty oraz długi włos. Do salonu fryzjerskiego powinni się również wybrać właściciele kundelków. Zabiegi pielęgnacyjne są bowiem potrzebne dla zdrowia każdego czworonoga, niezależnie od rasy. Przed wizytą w zakładzie, warto upewnić się, iż groomer korzysta z profesjonalnych urządzeń strzygących, takich jak np. dostępne na stronie https://sklep.germapol.pl/pl/maszynki-dla-psow-i-kotow.html. Jeśli jest to pierwsza wizyta czworonoga w salonie, należy zadbać o nawiązanie więzi pomiędzy pupilem a fryzjerem. Dla młodego psa jest to nowa sytuacja. Nie należy więc decydować się na korzystanie z kompleksowych usług. Na początek najlepiej skorzystać z krótkiego zabiegu, np. przycięcia pazurów, aby zwierzak miał okazję przyzwyczaić się stopniowo do nowej sytuacji.

W sezonie wiosennym warto zadbać o sierść swojego pupila. Duże znaczenie ma stosowanie odpowiednich kosmetyków. Należy również pamiętać, by skrócić pazury czworonoga, wyczyścić jego uszy, regularnie czyścić sierść itd.. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy grommera.

© 2013-2020 by SN2.EU