niedziela, 29 wrzesień 2013 16:51

Sztucznie wyhodowane tyglewy. +Video

Krzyżowanie ze sobą gatunków jest poniekąd naturalne – w ten sposób działa ewolucja, pozwalając wypracować cechy, które umożliwią przetrwanie. Jednak czy sztuczny dobór jest równie rozsądny? Trudno to ocenić. Dlatego dziś przedstawiamy jedną z takich dziwnych mieszanek, potomka lwicy i tygrysa – tyglewa.

 

Rozpoznawalność zwierza
Tyglew posiada płową lub rudawą sierść z bardzo delikatnymi prążkami lub cętkami. Osiągają do 180 kg masy ciała i często są mniejsze od rodziców.

Gdzie i kiedy spotkać?
Tyglewy żyją tylko i wyłącznie w niewoli – naturalnie skrzyżowanie lwa z tygrysem jest niemożliwe, ponieważ te gatunki żyją w różnych częściach świata.

Pora obiadowa
Podobnie jak rodzice, tyglewy są mięsożercami. Żywią się praktycznie każdym rodzajem mięsa, szczególnie, że żyją w niewoli i jedzą praktycznie to, co im się podaje na talerzu.

Ciekawości z kości
Samce tyglewów są bezpłodne, natomiast niektóre samice mogą wydawać potomstwo. Do tej pory zanotowano kilka przypadków, w tym samicy Noelle, która urodziła ti-tigona (tigon – angielska nazwa tyglewa, ti-tigon – potomek tyglewicy z tygrysem). Trwają prace nad tym, aby zakać tego rodzaju krzyżówek, ponieważ dowiedziono, że zarówno tyglewy, jak i lygrysy (potomkowie lwa i tygrysicy) są bardziej podatne na choroby.

Wyświetlony 3158 razy

Media

© 2013-2020 by SN2.EU