piątek, 28 czerwiec 2013 12:02

Miejsca, które warto obejrzeć: Koloseum w Rzymie. +Video

Każdy kto podróżuje po Europie marzy, aby chociaż raz zajrzeć do tego przesyconego historią miejsca. Nic w tym dziwnego, szczególnie kiedy zauważymy, iż jest to jedna z nielicznych pamiątek starożytności, która zachowała się w tak dobrym stanie. Poniżej pokażemy dlaczego jeszcze warto zajrzeć do rzymskiego Koloseum!
Czym jest...Koloseum?
Amfiteatr Flawiuszów, bo tak brzmi właściwa nazwa tego zabytku, jest budowlą wzniesioną w latach 70-72 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów. Jest to duża, eliptyczna budowla o długości 188 m i szerokości 156 m z pojemną widownią, która może pomieścić nawet do 50 tys. widzów.

Gdzie się znajduje?
W Rzymie, praktycznie w samym centrum miasta.

Dlaczego jest takie wyjątkowe?
Jako jedna z nielicznych budowli przetrwała do naszych czasów. Dodatkowo sama konstrukcja Koloseum budzi wielki podziw – z zewnątrz Koloseum składa się z czterech (odmiennych w stylach) kondygnacji, a wewnątrz z pięciu. W wewnętrznych między filarami i ścianami ulokowano specjalne pomieszczenia, w tym bufety, szatnie, natryski, boksy dla gladiatorów, klatki dla zwierząt i korytarze.

Atrakcje turystyczne
Do Koloseum warto zajrzeć z kilku powodów – jednym z nich jest oczywiście fantastyczna historia tego miasta, natomiast drugim – niesamowita Droga Krzyżowa odbywająca się pod przewodnictwem papieża, która ma miejsce każdego roku w Wielki Piątek.

Potrzebujesz więcej informacji?

Oficjalna strona: http://www.rome-museum.com/?gclid=CNTW-oSuhLgCFYWN3god4m4A4g

Media

© 2013-2020 by SN2.EU