poniedziałek, 02 marzec 2020 17:02

Jak wygląda instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika Fotowoltaika

Popularność fotowoltaiki znacząco rośnie. Koszty instalacji i konserwacji paneli słonecznych, których średni okres użytkowania wynosi ponad 300 lat, spadły znacząco w ostatnich latach, wraz z rozwojem technologii fotowoltaicznej.

Instalacja fotowoltaiczna – efektywność

Ogniwa fotowoltaiczne generują energię elektryczną, pochłaniając światło słoneczne i wykorzystując tę energię do wytworzenia prądu elektrycznego. W jednym panelu słonecznym znajduje się wiele ogniw fotowoltaicznych, a prąd wytworzony przez wszystkie ogniwa razem daje wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby zasilić Twój dom. Standardowy panel używany w systemie mieszkalnym na dachu będzie miał 60 połączonych ze sobą ogniw. W komercyjnych instalacjach solarnych często stosuje się większe panele z 72 lub więcej ogniwami fotowoltaicznymi.

Instalacja fotowoltaiczna – szeroki wybór

Istnieją tysiące indywidualnych modeli paneli fotowoltaicznych dostępnych obecnie w setkach firm. Porównaj panele słoneczne pod względem ich sprawności, mocy, gwarancji i innych parametrów na stronie https://pgmpv.pl/.

Energia elektryczna wytwarzana przez słoneczne panele fotowoltaiczne jest niewyczerpywalna i nie zanieczyszcza środowiska, a tym samym przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. Już dzisiaj pomyśl o wykorzystaniu ich w swoim domu.

© 2013-2020 by SN2.EU