wtorek, 31 marzec 2020 19:12

Woda w szklanych butelkach zwrotnych – zatroszcz się o siebie i środowisko

Woda w szklanych butelkach Woda w szklanych butelkach

Zanim nastąpiła era wszechobecnego plastiku, większość produktów np. mleko, woda, były pakowane i dostarczane w szklanych butelkach. O ile wówczas nie było to podyktowane świadomością ekologiczną, o tyle dziś wiedząc już jak szkodliwe dla środowiska są plastikowe opakowania, mamy możliwość wyboru. Warto z niego skorzystać, dlaczego?

Woda w szklanych butelkach a w butelkach plastikowych

Podstawową różnicą pomiędzy nimi pod kątem ekologicznym jest częstotliwość poddawania opakowań recyklingowi. Według EPA, tylko 9% opakowań plastikowych poddawanych jest ponownemu przetworzeniu. Reszta ląduje na wysypiskach, czy w oceanach. Dzięki wielu regulacjom rządowym, szklane butelki w 80% wykorzystywane są ponownie, m.in. poprzez powszechnie stosowane kaucje na te opakowania.

Producenci wody wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom klientów, prowadzą sprzedaż wody w szklanych butelkach zwrotnych, np. https://iwoniczanka.pl/woda-szklanych-butelkach-systemie-sprzedazy-bezposredniej-dlaczego-warto-ja-wybrac/ Tutaj producent zadbał nie tylko o możliwość sprzedaży wody w szklanych butelkach, ale oferuje również inne napoje w szklanych opakowaniach, w systemie dostaw bezpośrednich, tzw. door to door.

Dostawa wody do domu – wygoda i oszczędność czasu

W dzisiejszym świecie, gdzie każda minuta jest na wagę złota, możliwość ułatwienia sobie życia w aspekcie tak podstawowym jak zakupy, to duża oszczędność czasu. To bardzo ważne zwłaszcza w kontekście niezbędnej nam do życia wody, którą powinniśmy regularnie pić, by nie odwodnić organizmu i nie narazić się na tego typu przykre konsekwencje.

Możliwość skorzystania z dostawy wody do domu, w systemie sprzedaży bezpośredniej jest nieocenioną pomocą dla osób młodych, ale zwłaszcza dla osób starszych. Chcąc być eko i wybierając napoje i wodę w szklanych butelkach, niwelujemy problem transportu butelek ze sklepu do domu, tym samym oszczędzając swój czas.

Jakie są plusy wyboru wody i napojów w szklanych butelkach?

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, wybierając szklane opakowania dbamy o środowisko. Butelki zwrotne nie trafiają do kosza. Po dokładnym myciu i dezynfekcji używane są ponownie.

Kolejnym plusem jest „neutralność” szkła w stosunku do plastiku. W lecie, gdy temperatury osiągają wysokie wartości, a słońce praży, do wody w plastikowej butelce pozostawionej na słońcu lub trzymanej w dużym cieple, mogą dostawać się szkodliwe związki z plastiku. Wybierając szklaną butelkę ten problem nas nie dotyczy.

Woda w szklanych butelkach, najczęściej sprzedawana jest w małych, 300 ml buteleczkach, dzięki czemu jest lżejsza i łatwiej ją zabrać ze sobą w podróż. Często jest też dostępna w punktach restauracyjnych, czy też w hotelach.

Mała pojemność szklanych butelek to również plus w kontekście zachowania walorów smakowych wody. Woda w takich butelkach jest idealna do jednorazowego spożycia, co gwarantuje niezmienną, wysoką jakość wody.

Producenci stawiają nie tylko na wygodę transportu, ale również na wygląd, dlatego często butelki te mają ładne kształty, a także estetyczne etykiety. Mogą więc być z powodzeniem stawiane na stołach podczas oficjalnych spotkań biznesowych, czy też imprez: wesel, spotkań towarzyskich, itp. Zdecydowanie będą ozdobą stołów.

Jakie są minusy wyboru wody i napojów w szklanych butelkach?

Największym minusem dla kupujących może być ciężar butelek w porównaniu do tych plastikowych. Jednak skutecznie niweluje go zarówno dostawa pod same drzwi domu, jak i mała pojemność pojedynczych butelek.

Kolejnym minusem może być obawa przed możliwością rozbicia takich butelek. Tu jednak wystarczy ostrożność i trzymanie szklanych butelek poza zasięgiem małych dzieci. Warto jednak zaznaczyć, że butelki są produkowane ze szkła o większej wytrzymałości, więc upadek z małej odległości nie powinien stanowić problemu.

Minusów wyboru wody w szklanych butelkach jest zdecydowanie mniej, niż plusów, dlatego warto już dziś zmienić nawyki konsumenckie i wybierać z myślą o środowisku w którym wszyscy żyjemy. Dostawa wody w szklanych butelkach zwrotnych jest najlepszym wyjściem, jeśli zależy nam na byciu ekologicznym i zdrowym.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU