niedziela, czerwiec 16, 2024
piątek, 20 marzec 2020 13:36

Esprit stawia na różnorodność zrównoważonej bawełny

Esprit Better Cotton Initiative Esprit Better Cotton Initiative

Bawełna, z różnych powodów, jest najpopularniejszym włóknem. Ma niezawodną jakość wykonania, jest wszechstronna, oddychająca i wygodna. Jednak ze względu na duże ilości pestycydów, herbicydów i nawozów niezbędnych do uprawy bawełny materiał ten nie cieszy się najlepszą opinią.

Esprit podjął kroki mające na celu dyskusję na temat bawełny i wprowadza całą organiczną garderobę.

 

Aby poprawić jakość bawełny, Esprit pracuje na „Better Cotton", bawełnie organicznej i bawełnie z recyklingu.

Better Cotton certyfikowany przez „Better Cotton Initiative", którego Esprit został członkiem w lutym 2016 roku, to inicjatywa szkoląca rolników o tym jak najlepiej zarządzać środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi aspektami produkcji bawełny.

Bawełna organiczna jest uprawiana zgodnie ze ścisłymi standardami, bez pestycydów i nawozów syntetycznych. Esprit uważa, że ​​jest to kluczowy element ich dążenia do stosowania takiego surowca. Postanowił zwiększyć wykorzystanie bawełny organicznej w swoich kolekcjach stosując „Organic Content Standard" oraz „Global Organic Textile Standard", które świadczą o ekologiczności ich produktów.

Recyklowana bawełna: po co używać nowych tkanin, kiedy można po prostu poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać istniejące? Esprit przetwarza również bawełnę z recyklingu pochodzącą ze zużytej odzieży lub odpadów produkcyjnych.