niedziela, 23 luty 2020 14:47

Karton, czyli najbardziej ekologiczne tworzywo! Dlaczego makulatura tak się opłaca?

Kartoon Kartoon
Większość produktów różnego rodzaju, które codziennie widujemy na sklepowych półkach, posiada opakowanie. Niestety, wciąż jednym z popularniejszych surowców wykorzystywanych do ich powstania jest plastik – groźny niszczyciel środowiska naturalnego, który szkodzi zarówno faunie i florze, jak i ludzkiemu organizmowi.
Co zrobić, by zmniejszyć jego obecność w naszym życiu i przyczynić się do zaistnienia pozytywnych zmian? Warto znaleźć lepszą alternatywę.

W zgodzie z naturą

Doskonałym zamiennikiem plastiku są opakowania papierowe, a konkretniej – tektura i karton. W przeciwieństwie do sztucznego tworzywa, nie zawierają szkodliwych związków chemicznych i są w pełni bezpieczne dla środowiska, bowiem mają naturalne pochodzenie. Dzięki recyklingowi, z którego może skorzystać producent pudełek kartonowych, proces ich wytwarzania nie wiąże się ze wzmożoną wycinką drzew. Takie opakowania z powodzeniem sprawdzą się w przypadku soków i różnego rodzaju napojów, przedmiotów codziennego użytku, drobiazgów, czy elementów wystroju wnętrz. Zapakujemy do nich przesyłki różnych rozmiarów, a także dokonamy organizacji poszczególnych elementów w szafie, czy komodzie.

Wiele korzyści

Każdy producent opakowań tekturowych wie, że prowadzi działalność przyjazną planecie, bowiem sprzedawany przez niego produkt nie posiada negatywnego wpływu na jej losy. Niesie to również szereg korzyści ekonomicznych, ponieważ tektura i karton poddawane są procesowi recyklingu. Plastik zanieczyszcza Ziemię przez setki lat. Jeśli zaś chodzi o opakowania kartonowe producent ma pewność, że otrzymają one drugie życie. Po spełnieniu swojego zadania, trafią do recyklingu i zostaną poddane takiemu procesowi, jak makulatura. Dzięki temu odzyskana zostaje wysokiej jakości celuloza pierwotna, która stanowi bazę do produkcji papieru i tektury odpowiedniej do tego, by ponownie wykorzystał ją producent kartonów. To obopólna korzyść – dla przedsiębiorcy i środowiska.

Zrobić coś dla dobra ekosystemu i firmy

Niekwestionowaną zaletą papierowych opakowań jest ich niski koszt przy jednoczesnej uniwersalności zastosowania. Z łatwością można dopasować ich rozmiary i wygląd do konkretnego produktu, który mają chronić. Są wytrzymałe i sprawdzają się w różnych warunkach mających miejsce podczas transportu i przechowywania. Producent opakowań kartonowych zapewnia bardzo pożądane obecnie rozwiązanie, umożliwiające zredukowanie obecności plastiku w środowisku. Doskonale wpisuje się w ten godny pochwały trend, który wprowadziły do swojej polityki również największe światowe firmy, które przykładowo rezygnują ze zwykłych słomek na rzecz tych papierowych. To istotne zmiany, których liczba powinna stale wzrastać, by nam wszystkim żyło się lepiej.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU