czwartek, wrzesień 28, 2023
wtorek, 17 kwiecień 2012 20:45

Nowa pamięć USB firmy KIngston

 Na rynku pojawił sie nowy podukt firmy Kingston, a dokładnie pamięć USB 3.0 w atrakcyjnej cenie. Pamięć tą charakteryzuje ekonomicznymi rozwiązaniami co chodzi o osiągi i prędkość. Jest idealna do szybkiego transferu dużych plików. Praktycznym rozwiązaniem jest chroniona końcówka USB, która działa dzięki specjalnemu mechanizmowi wysuwania.

Warszawa, 17 kwietnia 2012 -- Kingston Digital Europe Ltd, spółka należąca do Kingston Technology Company, niezależnego światowego lidera na rynku pamięci – ogłosiła wprowadzenie na rynek pamięci Kingston DataTraveler® Elite 3.0. DataTraveler Elite 3.0 bazuje na standardzie USB 3.0 i jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących przystępnej cenowo pamięci USB, która oferują szybki transfer plików oraz możliwość przechowywania dużych ilości danych. “Użytkownicy gromadzą i przechowują coraz więcej filmów wideo w wysokiej rozdzielczości, muzyki, prezentacji i różnorodnych plików cyfrowych. Bardzo wydajne i szybkie pamięci przenośne stają się niezbędne, aby dotrzymać kroku  cyfrowemu stylowi życia” mówi Krystian Jaroszyński, Product i Marketing Manager ds. pamięci flash w Kingston Technology Europe. “Nowy DataTraveler Elite 3.0 uzupełnia naszą ofertę, którą kierujemy nie tylko do miłośników nowych technologii, ale  także ich rodzin.  Nowa seria pen drive jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy oczekują najwyższych prędkości transferu dostępnych na rynku, ale zwracają szczególną uwagę na swój domowy budżet”. DataTraveler Elite 3.0 pomaga użytkownikom transferować duże ilości danych oszczędzając czas potrzebny na archiwizację, czy też kopiowanie. Wewnętrzne testy pamięci DataTraveler Elite 3.0 pokazały, że czas przeniesienia danych był o około dwa razy krótszy niż podczas użytkowania standardowej pamięci USB 2.0. W trakcie testu kopiowano plik wielkości 22 GB danych. Badanie przeprowadzono testując transfer filmu w formacie Blu-ray ™, ponad 10000 zdjęć oraz ponad 4000 utworów muzycznych.   DataTraveler Elite 3.0 jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0. Urządzenie dostępne jest w pojemnościach 16GB, 32GB i 64GB. DataTraveler Elite 3.0 posiada eleganckie, bezosłonowe złącze USB ze specjalnym, zabezpieczającym końcówkę mechanizmem cofającym. Przemyślne rozwiązanie obudowy pamięci pozwala użytkownikom na zamocowanie urządzenia do kluczy, lub smyczy. Kingston DataTraveler Elite 3.0 posiada 5-cio letnią gwarancję, wsparcie techniczne 24/7 i legendarną trwałość Kingstona. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.kingston.com/europe Zdjęcia DataTraveler Elite 3.0 można znaleźć na stronie internetowej Kingston i Flickr Video z demonstracją urządzenia jest dostępne tutaj.  

 Kingston DataTraveler Elite 3.0 parametry i specyfikacja:

  • Pojemności*: 16GB, 32GB, 64GB
  • Prędkość**:
    • USB 3.0: 70MB/s odczytu oraz 30MB/s zapisu
    • USB 2.0: 30 MB/s odczytu oraz 25MB/s zapisu
  • Wymiary: 69.05 mm x 21,6 mm x 11,1 mm
  • Temperatura pracy: 0°C to 60°C
  • Temperatura przechowywania: -20°C to 85°C
  • Gwarancja: 5 Lat
Tabela kompatybilności
System operacyjny USB 3.0 USB 2.0
Windows® 7 (SP1) Tak Tak
Windows Vista® (SP1, SP2) Tak Tak
Windows XP (SP3) Tak Tak
Mac OS X v. 10.5.x + Nie Tak
Linux v. 2.6.x + Tak Tak
 
Kingston DataTraveler Elite 3.0 USB Flash Drive
Numer Produktu Pojemność i Charakterystyka Średnia cena sugerowana
DTE30/16GB 16GB DataTraveler Elite 3.0 USB Flash Drive 76,75 PLN
DTE30/32GB 32GB DataTraveler Elite 3.0 USB Flash Drive 185,13 PLN
DTE30/64GB 64GB DataTraveler Elite 3.0 USB Flash Drive 364,01 PLN

* Część z wymienionej pojemności pamięci Flash jest używana do formatowania oraz innych funkcji, a przez to nie jest dostępna do magazynowania danych. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź Przewodnik po pamięciach Kingstona na kingston.com/flash_memory_guide. ** Prędkość może być różna w zależności od używanego oprogramowania, sprzętu oraz sposobu użycia.

Kingston Technology dostępny jest na:

YouTube: http://www.youtube.com/kingstontechmemory

Facebook: http://www.facebook.com/kingstontechnologyeurope

Twitter: http://twitter.com/#!/kingstontech

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/kingston

Flickr: http://www.flickr.com/photos/kingstontechnologyemea/

 

O firmie Kingston Digital, Inc. Kingston Digital jest filią Kingston Technology – światowego lidera na rynku produktów pamięciowych. Firma Kingston Digital została założona w 2008 roku, a jej siedziba znajduje się w Fountain Valley w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej firmy Kingston pod adresem www.kingston.com/europe Nazwa Kingston oraz logo Kingston są zarejestrowanymi znakami handlowymi Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie inne znaki i nazwy towarowe należą do ich prawowitych właścicieli.Dodatkowych informacji udziela:

Carolin Angermann
Kingston Technology Europe Ltd.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +44 (0) 1932 73 88 01

Sebastian Stępak
Ciszewski MSL
ul. Bobrowiecka 1a
00 728 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: +48 22 488 42 78