wtorek, 24 marzec 2020 14:48

Czym charakteryzuje się dobry Technolog CNC?

Technolog CNC Technolog CNC

Rozwój technologiczny takich urządzeń jak: tokarki i frezarki, wymaga nieustannego kształcenia. Kursy CNC uczą, jak obrabiać materiały za pomocą urządzeń, sterowanych komputerem. Technolog CNC to jeden ze specjalistów, dla którego skomplikowane układy sterowania nie mają żadnych tajemnic! Sprawdźmy, jak możesz nabyć te cenne umiejętności.

Czym jest obróbka materiału CNC?

Intensywny rozwój wielu branż wymaga pozyskiwania nowych pokładów wiedzy. Kiedyś wystarczyły dobre chęci i minimalna wiedza, aby pracować przy tokarkach lub frezarkach. Dziś powstają nowoczesne centra przemysłowe do obróbki materiałuktóre przypominają maszyny przyszłości.

Obróbka materiału za pomocą urządzeń sterowanych komputerowo (CNC) pozwala na szybsze i dokładniejsze wykonywanie pracy. Jednak najnowsze maszyny wymuszają na specjalistach nowych umiejętności i ciągłej praktyki.

Numerika to Centrum Szkoleń Technologii CNC, która przygotowuje profesjonalne i akredytowane przez Ministerstwo Oświaty kursy, pozwalające zyskać uprawnienia do pracy przy technologii CNC. Z przyjemnością kształcimy przyszłych operatorów i operatorów programistów CNC, a także technologów CNC, których umiejętności są pożądane przez wielu pracodawców!

Dobry Technolog CNC to…

Tokarki i Frezarki wymagają przekrojowej wiedzy z wielu dziedzin życia oraz nauki. Dodatkowo idealny kandydat powinien charakteryzować się umiejętnością logicznego myślenia oraz „trzeźwością umysłu”.

Dobry technolog CNC musi posiadać specjalistyczną wiedzę na temat:

  • Rysunku technicznego

  • Rodzajów obrabianych materiałów

  • Typów mocowań

  • Metrologii i sposobów wyceniania obróbki

Ponadto, oprócz wiedzy teoretycznej, technolog CNC to również specjalista od:

  • Toczenia i frezowania

  • Szlifowania i cięcia

  • Cieczy obróbkowych

  • Dokonywania pomiarów z użyciem specjalistycznych narzędzi

Technolog CNC jest skarbem dla każdego pracodawcy. Jego wiedza oraz umiejętności pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy każdego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego warto zainteresować się kursami technologa CNC, dzięki któremu otworzysz się na nowe możliwości.

Kurs technologa CNC w Numerika

Centrum Szkoleń Numerika od lat przygotowuje kursantów do wykonywania swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Z rzetelnością i profesjonalizmem podchodzimy do każdego kursu, oferując nie tylko zajęcia teoretyczne, ale również praktyczne.

Kurs technologa CNC w Numerika to aż 60 godzin zajęć, podzielonych na moduł teoretyczny i praktyczny. Kursant zostaje wyposażany w wiedzę na temat: rysunków technicznych, rodzajów obróbek skrawania i planowania produkcji.

Zajęcia praktyczne nie odbywają się na symulatorze, ale prawdziwym i nowoczesnym centrum do obróbki materiału: DMG Mori CMX 70U. Dzięki temu przyszły technolog CNC poznaje sprzęt najwyższej jakości, na którym przyjdzie mu pracować w przyszłości.

Po zakończonym kursie zapewniamy certyfikaty w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. W ten sposób zapewniamy szerokie perspektywy dla osób, które pragną pracować przy urządzeniach CNC poza granicami naszego kraju.

Praca (nie) dla każdego

Praca przy maszynach, wykorzystujących technologię CNC, nie jest dla każdego… Jak w każdej innej branży – musisz to lubić. W przeciwnym wypadku szybko się zniechęcisz. Kursy CNC pozwolą Ci sprawdzić, czy operator programista lub technolog CNC to Twój życiowy cel. Nigdy się tego nie dowiesz, jeśli nie spróbujesz.

© 2013-2020 by SN2.EU