czwartek, 26 marzec 2020 12:11

Jakie dobrać gniazdka elektryczne i włączniki do nowoczesnych wnętrz?

Gniazdka do nowoczesnych wnętrz Gniazdka do nowoczesnych wnętrz

Aby wnętrza wyglądały atrakcyjnie, warto pamiętać także o najmniejszych detalach. Jaki osprzęt elektroinstalacyjny będzie najlepszy do nowoczesnych aranżacji?

 

Gniazdka elektryczne i włączniki to podstawowy osprzęt elektroinstalacyjny stosowany w domach i mieszkaniach. Dzisiaj producenci oferują go w wielu różnych wariantach do wyboru. Do dyspozycji są także takie modele, które sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. 

Elegancka prostota

Do nowoczesnych wnętrz najlepiej wybrać takie gniazdka elektryczne i włączniki, które będą charakteryzowały się prostym wyglądem. Prostota jest jednym z wyróżników nowoczesnych przestrzeni, dlatego też warto iść tym tropem także przy doborze osprzętu elektroinstalacyjnego. Aktualnie takie proste, a przy tym eleganckie gniazdka i włączniki ma do wyboru wielu producentów. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na gniazdka Berker – https://www.kontaktuj.pl/produkty/gniazda-i-laczniki/berker-one-platform,48,19244 firmy, która od lat zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości osprzętu do instalacji elektrycznych. W asortymencie firmy Berker dostępne są gniazdka i włączniki w wielu stylach, w tym także w stylu nowoczesnym. Doskonałym wyborem będą gniazdka o kwadratowym kształcie oraz o lekko zaokrąglonych brzegach. Doskonałym wyborem będą też gniazdka wielokrotne – ustawiane przy sobie pionowo lub poziomo, wykończone jedną ramką. Gdy chodzi o kolorystykę, najczęściej wybór pada na biel, ale warto wskazać, że w nowoczesnych aranżacjach świetnie mogą wyglądać też gniazdka o kolorze kontrastowej czerni czy szarości.

Dodatkowe funkcje gniazdek i włączników

Gniazdka i włączniki mogą posiadać również dodatkowe funkcje, które poszerzają ich zastosowanie. Takie propozycje ma w swojej ofercie także firma Berker. Dzisiaj bardzo popularne są gniazdka Berker z dodatkowym gniazdem USB, które pozwalają na ładowanie telefonu oraz innych sprzętów bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Do dyspozycji są także dopasowane gniazdka do złącz teleinformatycznych. Również włączniki mogą posiadać dodatkowe funkcje, na przykład do ściemniania światła albo do obsługi systemów automatyki budynkowej, na przykład do ustawiania temperatury.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU