wtorek, listopad 28, 2023
wtorek, 30 kwiecień 2013 16:19

Panoramiczny monitor PHILIPS 21:9 stworzony do domowej rozrywki

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada wprowadzenie na rynek 29-calowego panoramicznego monitora 298X4QJAB o formacie 21:9, dedykowanego do użytku domowego. W pełni 8-bitowy monitor wyposażony jest w najnowszy, udoskonalony typ matrycy AH-IPS
zapewniający wierne odwzorowanie kolorów, a także w opcję MultiView, która pozwala na jednoczesne wyświetlanie dwóch obrazów z niezależnych źródeł.

Parametry obrazu

Panoramiczny monitor o przekątnej 29 cali wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości 2560x1080. Zastosowana matryca typu AH-IPS (Advanced High Performance IPS) zapewnia szerokie kąty widzenia – aż 178 stopni w pionie i poziomie. Dzięki temu obraz pozostaje wyraźny nawet dla osób, które nie znajdują się na wprost ekranu, np. w sytuacji, gdy cała rodzina ogląda film lub grupa przyjaciół wspólnie śledzi grę komputerową. Użytkownik może dostosowywać parametry wyświetlanego obrazu, wykorzystując unikalne funkcje monitora PHILIPS takie jak SmartImage (fabrycznie przygotowane tryby przystosowane do wyświetlania różnych treści), SmartContrast (funkcja podnosząca kontrast dynamiczny), SmartKolor (odpowiedzialna za optymalizację koloru) oraz oprogramowanie SmartControl do samodzielnego dostosowywania parametrów obrazu.

Opcja MultiView

Nie tylko modele z serii profesjonalnej wyposażone są w wysokiej jakości specjalistyczne technologie oraz ciekawe funkcje. Również 29-calowy monitor 298X4QJAB wyposażony jest w opcję MultiView, dzięki której użytkownik na jednym ekranie może np. śledzić film z odtwarzacza multimedialnego oraz przeglądać swoją skrzynkę e-mailową. Dostępne są dwa tryby jednoczesnego wyświetlania obrazu: Picture By Picture – dwa okna równolegle oraz Picture in Picture, gdzie wybrany program otwarty jest w mniejszym oknie.

Dostępne złącza

PHILIPS 298X4QJAB wyposażony jest w złącza DisplayPort, HDMI oraz Dual Link DVI, co daje dużą elastyczność w podłączaniu różnych urządzeń multimedialnych. Model ten posiada również dwa wbudowane głośniki o mocy 2 W.
Monitor waży 6,36 kg przy wymiarach 700×426×197 mm (z podstawą).

Specyfikacja:

PHILIPS 298X4QJAB

Typ i rozmiar panelu

29" (73 cm) AH-IPS LCD

Podświetlenie

Białe diody LED

Natywna rozdzielczość

2560×1080 (60 Hz)

Kąt widzenia

178º (w poziomie) / 178º (w pionie), C/R > 10

Maksymalna jasność

300 cd/m²

Szczytowy kontrast dynamiczny

20 000 000:1

Wielkość piksela

0.2628 mm

Maks. liczba wyświetlanych kolorów

16,7 mln, monitor w pełni 8-bitowy

Typowy czas reakcji

5 ms (GtG)

Tryb MultiView

Tryby PiP/PbP, możliwość podłączenia 2 niezależnych urządzeń

Dostępne złącza

Wejście sygnału: DisplayPort, DVI Dual Link (cyfrowe, HDCP),

HDMI×2

Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście/Wyjście Audio: wejście PC audio, wyjście słuchawkowe

Wyjście sygnału: DisplayPort

Pochylenie w przód/tył

-5/+20 stopni

Certyfikaty i atesty

Energy Star 6.0, EPEAT Gold, RoHS, bez ołowiu i rtęci


Gwarancja i cena:

Sugerowana przez producenta cena monitora PHILIPS 278X4QJAB wynosi 2 049 PLN z VAT. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją w systemie door-to-door.

Więcej informacji:

www.lcdmonitors.philips.com