poniedziałek, 22 październik 2012 20:09

Parrot MINIKIT Neo dostępny już w Polsce

Najnowszy gadżet znanego francuskiego producenta wyróżnia się całkowitą obsługą głosową w języku polskim, bez konieczności użycia rąk. Rozmowy telefoniczne w samochodzie będą zatem jeszcze bezpieczniejsze i prostsze.

Trzymaj ręce na kierownicy
Nowy przenośny zestaw głośnomówiący jest określany mianem „100% hands-free”, co oznacza, że do jego obsługi podczas jazdy wystarczą wyłącznie komendy głosowe. To zasadnicza różnica w porównaniu z wcześniejszym modelem (MINIKIT+). Nie trzeba odrywać rąk od kierownicy, ani szukać w pobliżu komórki, aby nawiązać czy odebrać rozmowę. Parrot współpracuje z dwoma telefonami jednocześnie – można wskazać aparat domyślny. Za wywołanie urządzenia odpowiada teraz po prostu słowo „MINIKIT” (w poprzedniej wersji, aby wybrać numer, trzeba było nacisnąć zielony przycisk). Po tym poleceniu Parrot pyta: „Do kogo chcesz zadzwonić?”, wypowiadamy imię i nazwisko lub „ksywkę” zapisane w książce adresowej telefonu, a zestaw sam wybiera numer. Połączenie przychodzące natomiast jest realizowane przez dwa polecenia: „odbierz” lub „odrzuć”. Patrzenie na wyświetlacz telefonu jest zbędne, gdyż Parrot poprawnie i wyraźnie wypowie dane osoby dzwoniącej. Nawet Grzegorz Brzęczyszczykiewicz nie stanowi dla niego problemu.

Najważniejsze cechy Parrot MINIKIT Neo
Zestaw Parrot MINIKIT Neo to rozbudowana funkcjonalność oraz designerski wygląd. Kompaktowa budowa oraz matowa, czarna obudowa z elementami metalicznymi, sprawiają wrażenie lekkości i minimalizmu. Konstrukcja urządzenia, w postaci dużego klipsa, umożliwia bezpośrednie i łatwe mocowanie do osłony przeciwsłonecznej auta. W prosty sposób można przenosić go między różnymi samochodami. Instrukcja obsługi jest wgrana w formie wskazówek głosowych, dzięki temu krok po kroku, zestaw podpowie nam, jak sparować go z telefonem. Mocniejszy aż o 50% głośnik gwarantuje jeszcze lepszą słyszalność rozmów, co ucieszy szczególnie właścicieli kabrioletów, którzy z powodzeniem skorzystają z urządzenia przy otwartym dachu. Umożliwia to zastosowanie technologii DSP z zaawansowaną redukcją szumów. Przydatną funkcją zestawu jest informacja głosowa o stanie naładowania baterii (po naciśnięciu odpowiedniego przycisku). Aktualizację do najnowszej wersji oprogramowania można wykonać łatwo samemu i w dodatku za darmo.

Przydatne funkcje dla gadżeciarzy
Dla maniaków aplikacyjnych: możliwe jest skorzystanie z aplikacji dostępnych w sklepach Google Play oraz Apple Store. Przykładowo, zestaw może przypominać o potrzebie zrobienia sobie przerwy w długiej trasie, wysłać własny komunikat SMS podczas każdorazowego odrzucenia połączenia, odliczać czas na jaki został ustawiony parkometr czy przekazać sympatyczny komunikat podczas włączania urządzenia, nagrany np. przez żonę.

Dla zapominalskich: wbudowany czujnik automatycznie włącza zestaw, kiedy telefon pojawia się w pobliżu. Informuje o tym użytkownika charakterystycznym dźwiękiem, który upewnia nas, że nie zapomnieliśmy telefonu z domu.

Dla błądzących i praktyków: zestaw umożliwia odtwarzanie np. audiobooków z telefonu, a także przekazywanie komunikatów głosowych z nawigacji zainstalowanej w smartfonie. Dodatkowa aplikacja zapamięta pozycję GPS podczas zerwania połączenia bluetooth.

Dla lubiących urozmaicenia: w zestawie można wgrać znaczniki głosowe i przypisać je odpowiednim osobom np. zamiast żony Janiny Kowalskiej wpisujemy „żoneczka”, a zamiast szefa Eugeniusza Nowaka wgrywamy hasło: „szefuńcio”.

Parrot MINIKIT Neo:
- przenośny zestaw głośnomówiący „hands-free”
- producent: Parrot
- dystrybutor w Polsce: Amervox
- pełna obsługa głosowa w języku polskim bez użycia rąk (nawiązywanie, odbieranie i odrzucanie połączeń)
- płynne powtarzanie imion i nazwisk po polsku
- głosowe menu w języku polskim
- rozpoznawanie głosu niezależne od użytkownika
- współpraca z 2. telefonami jednocześnie (dual multipoint)
- ulepszona jakość dźwięku (50% mocniejszy głośnik)
- designerski wygląd
- mocowanie urządzenia bezpośrednio do osłony przeciwsłonecznej
- kompatybilne z telefonami i urządzeniami Bluetooth wszystkich marek
- uaktualnianie oprogramowania poprzez port USB
- cena: 357 zł
- www.amervox.com

Dane techniczne:
- parowanie 10 urządzeń
- pamięć: 2000 kontaktów na telefon (max 8 000 dla zestawu)
- procesor SIP6 416 MHz
- pamięć Flash 128 MB (1Gb)
- pamięć RAM DDR 32 MB (256 Mbit)
- interfejs: cztery przyciski: zielony, czerwony, wielofunkcyjny (jog-dial z możliwością obracania i wciskania)oraz trójpozycyjny włącznik, który umożliwia także wywołanie funkcji stanu baterii
- bluetooth v3.1
- obsługiwane profile: HFP, OPP, PBAP, A2DP
- inne profile: SyncML, Synchro AT, Synchro Nokia
- głośnik o mocy 3W
- full duplex
- wbudowany mikrofon wielokierunkowy
- zaawansowana redukcja szumów Parrot NR3 v3.1
- system redukcji echa Parrot APA v1.6
- Natural Text To Speech: synteza mowy nazwiska w książce telefonicznej
- zasięg: 10 metrów
- akumulator: litowo-jonowy 1000mAh
- żywotność baterii: do 10 godzin rozmowy
- ponad 6 miesięcy w trybie uśpienia
- czas ładowania baterii: max. 3h
- automatyczne łączenie ze sparowanym telefonem
- wymiary: 94 mm x 54 mm x 39mm (długość x szerokość x grubość)
- waga: 69 g

© 2013-2020 by SN2.EU