piątek, 15 czerwiec 2012 21:19

Poznaj smak prawdziwej Hiszpanii

La Forcada oraz La Soterraña to jedne z najbardziej prestiżowych hiszpańskich winnic. Wytwarzane tam wina znane są miłośnikom na całym świecie, a ich wyjątkowość podkreślają także licznie zdobywane nagrody. Od początku czerwca obydwie bodegi dostępne są także w Polsce.
Degustacja ośmiu nowych butelek tych winnic miała miejsce 5 czerwca w Instytucie Cervantesa w Warszawie. Organizatorem spotkania był Klub Wina MX.
Polacy coraz częściej doceniają walory wysokiej jakości win, co sprawia, że kolejne renomowane bodegi otwierają się na nasz kraj. Podobnie jest z winnicami La Forcada oraz La Soterraña. Jedne z najbardziej prestiżowych hiszpańskich winnic od początku czerwca oferują swoje produkty w naszym kraju.
Winnica Bodegas Forcada znajduje się w regionie La Rioja, w prowincji Rincón de Olivedo, położonym na terenie Rezerwatu Biosfera. Dzięki unikalnemu ekosystemowi, warunki dojrzewania winogron są tam bardzo dobre, gwarantują też najwyższą jakość upraw.
– Jako że La Forcada znajduje się terenie Rezerwatu Biosfery, enolodzy podchodzą z szacunkiem do środowiska naturalnego. Pielęgnacja winnic oparta jest o całkowicie ekologiczne metody produkcji, bez używania jakichkolwiek nawozów chemicznych – powiedział Juli Carbó i Mulet, prezydent Klubu Wina MX.
– Pola znajdują się na wysokości 800m i niskie plony na hektar sprawiają, że grona są bogate w aromaty i smaki. Bez wątpienia La Forcada znajdzie uznanie w podniebieniach wielu Polaków – zapewnia Juli.
Drugą winnicą, która została zaprezentowana na degustacji jest La Soterraña. Powstała dzięki parze przyjaciół zakochanych bezwarunkowo w winie, którzy szczególnie upodobali sobie szczep Verdejo. Dlatego też w roku 2006 założyli bodegę La Soterraña w miejscowości Olmedo w regionie Kastylii i Leon – znanym regionie winiarskim, gdzie produkuje się wina o wysokiej jakości z oznaczeniem pochodzenia DO. Produkowane w La Soterraña wino wyróżnia się jakością i sygnowane jest apelacją Rueda.

Pierwszy zbiór w roku 2006 zainaugurował na arenie międzynarodowej wino Eresma, którego nazwa pochodzi od nazwy rzeki przepływającej przez Olmedo. Dziś bodega ma już wyrobioną renomę i znakomite opinie, jest dobrze punktowana w przewodnikach i czasopismach specjalistycznych.  


– Wina z La Soterraña zdobywają przeróżne nagrody i wyróżnienia roszcząc sobie miejsce w czołówce win w ramach apelacji Rueda. Wino prezentowane w dniu dzisiejszym, Eresma Sauvigion, otrzymało nagrodę w konkursie Decanter 2012 podczas niedawno zakończonych Międzynarodowych Targów Wina w Londynie. Podkreśla to wyjątkowość win tam wytwarzanych – powiedział Juli Carbó i Mulet.

Na spotkaniu zostały zaprezentowane następujące wina:

La Soterraña
•    SieteSiete 2011   (Anna Machera , Kocham Oliwę)

•    V&R Verdejo    (Gracia Sintes, Stowarzyszenie Catalunya Polska )

•    Eresma Sauvignon    (Dominika Woźniak, Grup UE)

•    Eresma Fermentado en barrica  (Carlos Navarro, Brindis.pl)

•    Eresma Verdejo    (Carlos Navarro, Brindis.pl)

•    Eresma Semidulce   (Emilia Kosiorek, Klub Wina MX)


La Forcada
•    Flor de Baco, tinto joven  (Miguel Angel Capitan, Restauracja La Ibérica)

•    Flor de Baco, Vendimia seleccionada  (José Gomez, Restauracja La Ibérica)

•    Flor de Baco, crianza (Paweł Jurkiewicz, Teatr Kamienica)


Partnerzy spotkania:
Grup UE, Brindis.pl, Restauracja La Iberica, Kocham Oliwę, Teatr Kamienica
Wyświetlony 1065 razy
© 2013-2019 by SN2.EU