poniedziałek, lipiec 15, 2024
poniedziałek, 11 czerwiec 2012 19:32

Kultowy napój Franza Xavera Kuglera już w Polsce

Już teraz Polacy mogą delektować się wyjątkowo orzeźwiającym smakiem Radlera - piwa z cytrusową lemoniadą. Radler to w Europie napój wręcz kultowy, lider kategorii lekkich mixów.

Naturalna receptura

Radler to jeden z najpopularniejszych w Europie mixów piwa z lemoniadą. Receptura oparta jest na połączeniu 40% jasnego piwa Warka z 60% lemoniady sporządzonej na bazie koncentratu soków cytrynowego i pomarańczowego. Naturalnie mętny, lekki - zawartość alkoholu na poziomie jedynie 2% (10% ekstraktu) – i pozbawiony nutki goryczy Radler z pewnością znajdzie smakoszy wśród kobiet, jak również mężczyzn ceniących lżejsze i smakowe alkohole. W krajach europejskich, gdzie jest niezwykle popularny, Radler nazywany jest soft drinkiem dla dorosłych.

Historia pana Kuglera

Radler wywodzi się z Niemiec. Jego historia rozpoczęła się w roku 1922, kiedy to Franz Xaver Kugler, właściciel pubu w Monachium i zapalony rowerzysta, stworzył dla swoich gości mieszankę piwa z sokiem cytrynowym, nazywając ją Radlermass. Radler oznacza w języku niemieckim rowerzystę, a Mass litr piwa. Dziś Radler to zwyczajowa nazwa kategorii lekkiego piwa z dodatkiem lemoniady, a przy okazji także nazwa własna mixu produkowanego na bazie oryginalnej receptury monachijskiego browarnika.

Europejczycy kochają Radlera

Radler jest napojem cieszącym się ogromną popularnością zwłaszcza w Chorwacji (udział rynkowy w segmencie 5,9%), Austrii (6,5%), na Węgrzech (4,0%) oraz Słowacji (3,4%). Gosser Radler, Zipfer Radler czy Bażant Radler to tylko niektóre z najpopularniejszych. Wolumenowy wzrost sprzedaży i udział rynkowy Grupy Heineken w segmencie Radler w Europie Centralnej konsekwentnie rośnie i w 2011 roku osiągnął dynamikę 21-krotnego wzrostu. Wielbiciele napoju podkreślają zwłaszcza jego skuteczność w gaszeniu pragnienia, unikalny, naturalny smak i orzeźwiające działanie. Plany marketingowe zakładają w 2012 roku wprowadzenie marki Radler na kolejne osiem rynków, w tym do Polski.

Polacy czekają na Radlera

W trakcie badan konsumenckich okazało się, że Polacy dobrze znają markę Radler z zagranicznych wyjazdów, choćby na narty do popularnych kurortów w Austrii, czy wakacji w Chorwacji. Radler kojarzył się do tej pory z produktem dostępnym jedynie za granicą i smakiem wakacyjnych wypadów. W 2012 roku lato będziemy mogli przywitać z orzeźwiającym smakiem Radler w dłoni, ponieważ już od czerwca dostępny jest na polskim rynku. – powiedział Przemysław Dzierbicki Group Specialty Brands Director . - Liczymy, że nowy mix zdobędzie uznanie polskich konsumentów ze względu na walory smakowe, które zapewnia najwyższej jakości jasne piwo Warka oraz nuta cytrynowo-pomarańczowej lemoniady. Mętna konsystencja jest gwarantem obecności naturalnych składników, co jest istotne dla osób ceniących zdrowy styl odżywiania. – dodaje Przemysław Dzierbicki.
W Polsce Radler będzie dostępny zarówno w butelkach, jak i puszkach o pojemności 0,5 litra.