wtorek, lipiec 16, 2024
czwartek, 19 wrzesień 2013 14:57

Bemar - co to takiego?

Termin Bemar po francusku bain-marie – oznacza precyzyjnie kąpiel wodna. Jest to urządzenie które, przynależy do wyposażenia kuchni. Określono tak pewien rodzaj podgrzewacza, na ogół w postaci wózka do którego możemy położyć naczynia z potrawami. Ciekawe jest, że we Francji

stosowano je już od pierwszej połowy XX wieku. Jest to urządzenie bardzo praktyczne w gastronomii, w szczególności przy przyrządzaniu dań dla znacznej ilości ludzi. Służy ono podtrzymywaniu ciepłoty jedzenia przez dłuższy okres.
Urządzenie składa się z pojemników, w których rozmieszczane są potrawy. Umieszczone są one w górnej partii urządzenia, a żywność przykryta jest pokrywami. W bemarze znajduje się mechanizm, który odpowiada za podtrzymywanie stosownej temperatury znajdujących się tam potraw. Urządzenia te mamy możliwość pogrupować na gazowe i elektryczne. Niżej od mechanizmu do podgrzewania przeważnie znajduje się miejsce na talerze. Znacznie większy postęp techniczny sprawił, że dane nam jest zaznajomić się się z urządzeniami samojezdnymi. Jest to bardzo duże udogodnienie dla właścicieli gastronomii. Pracownik, który został wyznaczony do obsługiwania urządzenia nakłada ciepły przysmak wprost z pojemnika na talerz.
Bemary gastronomiczne są użyteczne nie tylko w barach czy hotelach. Wysoce sprawdzają się także w szpitalach i w naszych domach. Niemniej jednak posiadanie takowego urządzenia nie jest opłacalne jeśli pragniemy wykorzystać go tylko dla własnych potrzeb. Posiadanie bemaru jest praktyczne tylko i wyłącznie wtedy, gdy wielokrotnie {robimy|organizujemy| w miejscu zamieszkania imprezy na jakie oczekiwanych jest dużo gości. Duży dom również jest konieczny do kupna tego urządzenia bowiem jest ono raczej spore.
Tak więc co to jest Bemar? Jest to urządzenie, które bez wątpienia charakteryzuje się wieloma zaletami. Jedną z nich jest to, że są produkowane z najlepszych materiałów tzn. ze stali nierdzewnej. Również budowa urządzenia jest dobrze dobrana. Urządzenie jest bezpieczne, wygodne i proste w czyszczeniu. Stal nierdzewna oferuje gwarancję obu tych rzeczy. Na rynku do kupienia są rozmaite rodzaje i modele tych urządzeń, także bez żadnego problemu kupujący ma ewentualność dobrania ich do potrzeb swojego (nie tylko gastronomicznego) obiektu. Wpisywacz.eu