środa, 18 wrzesień 2013 16:28

Podróż w czasie z Ballantine's

W środę, 11 września  przy ulicy Świętojerskiej, w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego odbyło się wydarzenie, będące częścią aktywności podjętych przez markę Ballantine’s w związku z największą od ponad 100 lat przemianą butelki. Motywem przewodnim imprezy był wehikuł czasu, który tego dnia porwał ponad kilkuset gości w niezwykłą podróż w czasie.

 

Wśród przybyłych znaleźli się przedstawiciele mediów, opinion liderzy, konsumenci, a także znane osobistości ze świata shob-biznesu: Ada Szulc, Zuzanna Kołodziejczyk, Karol Okrasa, Bożydar Iwanow, duet Paprocki & Brzozowski, Candy Girl, zespół Plastic
- Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski.

Każdy element programu imprezy nawiązywał do zmiany butelki Ballantine’s Finest i jej historii na polskim rynku. Już na początku wydarzenia na gości czekała niespodzianka - prowadzący zapowiedział powrót do lat 80. W tym okresie marka Ballantine’s królowała na sklepowych półkach w lususowych sklepach „Pewex” i „Baltona”.  Muzyczne hity z lat 80., wystylizowane hostessy i charakterystyczne dla tamtego okresu przekąski pozwoliły przenieść się do czasów saturatorów, czekoladopodobnych wyrobów cukierniczych
i ponadczasowego smaku Ballantine’sa.

Maszyna czasu w szybkim tempie przeniosła gości  do kolejnej epoki. Nadszedł czas na szalone lata 90., w których królowały odtwarzane w trakcie imprezy przeboje Doktora Albana i DJ’a BoBo. Hostessy w odmienionej stylizacji prezentowały drinki na bazie szkockiej Ballantine’s, która w latach 90., opuściła „Pewexy” i wkroczyła do sklepów w całej Polsce.

Rozgrzewka przed momentem kulminacyjnym trwała w najlepsze. Przygotowany przez muzycznego przewodnika imprezy - DJ’a Adamusa - utwór „Ballantine’s - Dolce Vita” wykorzystywał hasła z kultowych filmów nawiązujących do marki. Zaraz po tym pojawił się gość specjalny. Nowa butelka Ballantine’s Finest wkroczyła w otoczeniu tancerzy, którzy specjalnie przygotowaną na ten wieczór choreografię zakończyli układem w kształcie litery „V”, nawiązując tym samym do nowej, dynamicznej etykiety Ballantine’s Finest.

Współczesność przyniosła nową erę w historii Ballantine‘s . Na sali zapanowała atmosfera przepełniona aktualnymi trendami, także molekularnymi. Wśród propozycji znalazł się koktajl „Whisky in Fog“ czyli tzw.  „Lemoniada dla dorosłych“ serwowana na suchym lodzie, „Old Fashioned Jelly“ podawany tego dnia pod postacią galaretki, serowany z pomarańczową śmietanką i wykończony kandyzowaną pomarańczą oraz oryginalna interpretacja „Whisky Sour“ - sorbet na bazie puree cytrynowego podlany Ballantine’s Finest.

Na zakończenie przygotowano wyjątkowy koncert w wykonaniu Ady Szulc i DJ’a Adamusa, którzy zaprezentowali utwory z projektu „1000 Miejsc“.


Nowa butelka Ballantine’s Finest jest dostępna w Polsce od sierpnia 2013. Zmiana designu butelki jest  największą metamorfozą w historii marki. Na wszystkich miłośników szkockiej Ballantine’s czeka w najbliższym czasie wiele atrakcji związanych ze zmianą butelki.

Więcej o marce Ballantine’s:
www.ballantines.pl
www.ballantines.com
https://www.facebook.com/BallantineswPolsce

Wyświetlony 1186 razy
© 2013-2019 by SN2.EU