czwartek, 23 kwiecień 2015 10:59

Mistrz otworzył sezon w Sobieniach!

Mimo trudnych warunków pogodowych, które zmieniały się od deszczu po silny wiatr a nawet grad, wszyscy uczestnicy, którzy zapisali się na Turniej Otwarcia w Sobieniach Królewskich wyszli na pole aby rozegrać grę. W sobotnim turnieju wzięło udział 85 golfistów w wieku 8-78 lat a gościem specjalnym był Hans Nielsem, okrzyknięty najlepszym żużlowcem w historii.


Cieszę się, że mogłem tu zagrać. To świetne pole golfowe.– powiedział Hans Nielsen kończąc grę na 9 dołku. Mistrza wzywały do Warszawy obowiązki związane imprezą żużlową na Stadionie Narodowym, dlatego nie mógł rozegrać całego turnieju. Niestety, nie doszło do pojedynku golfowego Nielsen - Boniek w Sobieniach Królewskich. Dlaczego? – Może Boniek się przestraszył – żartował Nielsen. Zbigniew Boniek mimo, że nie mógł uczestniczyć w turnieju i odpowiedzieć na zaproszenie Hansa Nielsena przekazał mistrzowi piłkę z podpisem.

Skąd u jednego z najlepszych zawodników w historii żużla pasja do golfa? - Żużel i golf to dwa bardzo różne sporty, ale niewątpliwie golf jest świetnym sposobem na relaks. Moja przygoda z tym sportem zaczęła się jeszcze, kiedy byłem czynnym żużlowcem. Podczas wyjazdowych zawodów znajomy zaprosił mnie na pole i zaskoczyło. – mówi z uśmiechem Nielsen. Od tego czasu regularnie relaksuje się na polu a miłością do golfa zaraził też swoją żonę i dzieci.

Turniej Otwarcia został rozegrany na podwarszawskim 18-dołkowym, mistrzowskim polu golfowych Sobienie Królewskie. Jak informuje dyrektor pola to dopiero początek golfowych wrażeń.

Rok 2014 był dla nas bardzo pracowity co przełożyło się m.in. na efekty w postaci ilości członkostw naszego klubu. W tym momencie liczba oficjalnych członków wynosi 620 co czyni Sobienie Królewskie największym klubem golfowym w Polsce. W 2015 planujemy powtórkę z ubiegłego roku, czyli sprowadzenie na pole najważniejszych imprez golfowych. – mówi Piotr Szymański, Dyrektor Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Na naszym polu skupiamy się nie tylko na grze, ale także na całej działalności promującej ten piękny sport. Co ważne w naszej akademii stawiamy na juniorów bo wierzymy, że to oni są przyszłością polskiego golfa.

Od początku stawialiśmy na rozwój młodych zawodników. Chcieliśmy, by klub, który powstanie w Sobieniach był dla juniorów i to się udało! Działamy zaledwie od 2009 roku i jesteśmy stosunkowo młodym klubem, ale mamy już swoje sukcesy. Nasi juniorzy odnoszą liczne sukcesy w Polsce i na turniejach międzynarodowych, mamy również najmłodszego w historii Mistrza Polska Juniorów, 13-letniego Alejandro Pedryca – dodaje z entuzjazmem Adam Mitukiewicz, szef Akademii Golfa na polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

Zmagania golfowych pasjonatów będziemy mogli podziwiać już od maja w kolejnych turniejach m.in.: HCP Mistrzostwa Polski, Maxx Royal Trophy 2015, World Golfers Championship etc. Ogółem na polu w Sobieniach Królewskich na ten rok zaplanowano aż 19 rozgrywek.

Partnerami pola Sobienie Królewskie w tym sezonie golfowym są: Audi Rowiński-Wajdemajer, Samsung i Warta, Włodarzewska SA.

Więcej informacji:
www.sobieniekrolewskie.pl

© 2013-2020 by SN2.EU