środa, 22 styczeń 2020 11:42

Funkcjonalna odzież profesjonalna dla żeglarzy

fot. szopeneria.pl fot. szopeneria.pl

Żeglarstwo i inne sporty wodne, w tym motorowodne, są tą kategorią hobby, która wymaga odpowiedniego sprzętu, wyposażenia, odzieży i różnego rodzaju akcesoriów.

Bez solidnych, zapewniających maksimum bezpieczeństwa i komfortu ubrań, odpornych nawet na najtrudniejsze warunki pogodowe oraz specjalistycznego obuwia, nie może być mowy nawet o amatorskim żeglowaniu - warto zainwestować w najlepszą jakość tego rodzaju produktów, aby mieć pewność, że posłuży w dobrym stanie przez wiele sezonów.

Liczy się jakość

Jakość to nie tylko modne hasło - w przypadku takich aktywności jak żeglarstwo i inne sporty związane z wodą - najwyższy poziom wykonania sprzętu czy akcesoriów ma naprawdę znaczenie priorytetowe.

Bez najlepszych produktów, niezbędnych nawet przy amatorskim uprawianiu żeglarstwa, nie ma możliwości funkcjonowania na jachcie. Oprócz sprzętu i osprzętu jachtowego - istotna jest również funkcjonalna odzież i obuwie.

Asortyment odzieżowy i obuwniczy największych światowych producentów oferuje sklep żeglarski - szopeneria.pl. Znajdziemy tu produkty najpopularniejszych marek specjalizujących się w produkcji odzieży i obuwia dla żeglarzy, takich jak: Helly Hansen, Musto, Henri Lloyd, Harken i Crewsaver.

Odzież ta charakteryzuje się najlepszymi parametrami w zakresie ochrony przed trudnymi warunkami na wodzie m.in. dzięki zastosowaniu przy ich szyciu specjalistycznych materiałów. To m.in.: znany materiał autorski firmy Henri Lloyd TP, Helly Tech Professional, Polartec, Primaloft, Wind Stopper, DWR, czy Soft Shell.

Sklep oferuje odzież dedykowaną pływaniu w różnych warunkach. Żeglarze znajdą tu m.in. sztormiaki w wielu wersjach: śródlądowej - Inshore, morskiej-przybrzeżnej (Costal), pełnomorskiej - Offshore oraz najwyższej klasy - oceanicznej (Ocean).

Oferta szopeneria.pl jest uzupełniana na bieżąco, dlatego klienci mają zapewniony stały dostęp do najnowszych technologicznych rozwiązań stosowanych w produkcji odzieży dla żeglarzy.

Bielizna i odzież spodnia

Niezwykle istotne w żeglowaniu, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, jest dodatkowe zabezpieczenie przed wychłodzeniem termicznym. Doskonałym uzupełnieniem odzieży wierzchniej jest oddychająca ciepła bielizna termalna. Razem z profesjonalnymi kurtkami i spodniami tworzą bardzo spójną całość podnoszącą komfort pływania. Doceniamy to zwłaszcza wtedy, gdy jest bardzo zimno. Producenci tacy jak firma Helly Hansen proponują nam do wyboru lekką bieliznę oddychającą czy bieliznę z wełny merino dla zmarzluchów (także skarpetki). Ta druga opcja to idealny wybór na chłodne dni, gdy odprowadzanie wilgoci jest mniej istotne od zachowania ciepła. W dodatku oferowana bielizna jest tak ładna i kolorowa, tworzona z obecnymi trendami mody, że można ją nosić bez skrępowania samą (bez polarów). Bielizna ta to także ulubienica narciarzy.

Konserwacja i zabiegi ochronne

Ten zakres działań nie jest zarezerwowany wyłącznie do wyposażenia jachtowego czy sprzętu. Również odzież i obuwie żeglarskie wymagają wykonania co najmniej podstawowych zabiegów, aby mogły być optymalnie użyteczne przez lata i nie traciły nic ze swojej funkcjonalności i trwałości. 

Niezbędne preparaty i akcesoria do konserwacji profesjonalnej odzieży i obuwia dla żeglarzy znajdziemy także na szopeneria.pl.

W sklepie dostępne są polecane przez wielu producentów odzieży i obuwia - preparaty firmy Nikwax oraz Yachticon.

Nikwax jest jednym z najpopularniejszych producentów preparatów do czyszczenia i impregnacji odzieży sportowej, w tym specjalistycznej odzieży przeciwdeszczowej, oddychającej i technicznej. Preparaty Nikwax doskonale czyszczą oraz konserwują odzież żeglarską. 

Katalog Nikwax na szopeneria.pl obejmuje różne kategorie produktów. Są to m.in.: środki pielęgnujące do bielizny, impregnaty do polarów i innych elementów żeglarskiej garderoby, a także specjalistyczne środki piorące. Preparaty dostępne są w sprayach, w saszetkach i w żelu.

© 2013-2020 by SN2.EU