środa, 30 październik 2019 12:11

Jak wybrać dobry sprzęt wędkarski?

Sprzęt wędkarki Sprzęt wędkarki

Wędkowanie to pasja na całe życie – wielu miłośników wędkarstwa łowi od dzieciństwa. Nigdy natomiast nie jest za późno, żeby rozpocząć. Jaki sprzęt najlepiej nabyć na pierwszą wędkarską ekspedycję? Jaka winna być pierwsza wędka? Sugerujemy, co należy kupić w sklepie wędkarskim, aby łowienie ryb było dla nas prawdziwą radością.

Typy oraz przeznaczenie wędek

We współzależności od przeznaczenia, wędziska możemy rozłożyć na parę ważnych grup: Baty to najpopularniejsze typy, mające długość od dwóch do kilkunastu metrów. Co interesujące, baty pozbawione są przelotek również kołowrotka. W ostatniej części wędziska (nazywanej szczytówką) osadzony jest kontakt, jaki umożliwia na przymocowanie żyłki do wędek. Wędki takie używane są niejednokrotnie do połowów spławikowych na jeziorach również kanałach.

Dobór właściwych atrakcji

Przynęty wędkarskie należy wybierać we współzależności od tego jaką formą oraz jaką rybę mamy zamiar łowić. Odmienny typ przynęt jest do połowu na spining oraz całkowicie odmienny do łowienia na spławik. Jest to niezwykle szeroki temat więc warto zawęzić się do zestawienia najpopularniejszych artykułów. Woblery również przynęty gumowe są używane do połowu drapieżników. Zwłaszcza na spinning czy trolling. Dla młodych poleca się przynęty gumowe bo są tanie oraz nie będzie szkoda gdy się zerwą.

Do czego służy kosz wędkarski?

Kosz wędkarski to popularne narzędzie wszelkich wędkarzy, którzy lubią w trakcie połowów mieć wszelkie haczyki, żyłki, zanęty oraz inne dodatki w jednym miejscu. Jest on najistotniejszym składnikiem wędkarskiego łowiska. Urządzenie ma parę prostych komór, do których można sięgnąć w każdej chwili, by wziąć niezbędną rzecz. Tę wartość pojemnika z pewnością zauważą wędkarze łowiący nocą, jeśli widzialność jest ograniczona.

Czy droższe znaczy odpowiedniejsze?

To zależy. Czasem tak. Wytrzymały oraz innowacyjny artykuł (szczególnie sprzęt wędkarski) musi być droższy od towaru pośledniego. Natomiast nie zawsze droższy oraz bardziej innowacyjny artykuł musi być przydatniejszy. Przykładowo droga wędka węglowa będzie lżejsza oraz bardziej sprężysta, jednak za to niezwykle wrażliwa na zniszczenia mechaniczne, dlatego więc nie zawsze trzeba patrzeć na cenę.

© 2013-2020 by SN2.EU