wtorek, 21 wrzesień 2010 17:45

Mężczyzna, kowal swojego... brzucha. Wywiad

Modelowanie ciała przy pomocy ultradźwięków zyskuje coraz więcej zwolenników wśród mężczyzn. Panowie, wychodząc z założenia, że mają prawo dbać o swoje ciało, coraz częściej korzystają z zabiegów pomagających im zachować dobrze zbudowaną, zdrową i młodo wyglądającą sylwetkę. Zniewieściałość? Nie, odpowiedzialność za swój wygląd i chęć cieszenia się życiem.
 Bezinwazyjna, bezbolesna - idealna dla mężczyzny, metoda walki z tkanką tłuszczową. Green Cavite Prestige to zabieg nie tylko dla pań - mówi Piotr Nowak, fizyk medyczny, ekspert współpracujący z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie, który coraz częściej w swoim gabinecie gości panów - W polskim społeczeństwie rozwija się zmiana myślenia, że tylko kobiety powinny o siebie dbać. Mężczyźni zaczynają częściej korzystać z zabiegów, które wcześniej były „zarezerwowane” dla kobiet. Jest to spowodowane wymaganiami pań wobec swoich partnerów, jak i dobrym wizualnie reprezentowaniem danego miejsca pracy. Sprawy wyglądu zaczynają odgrywać rolę już nie tylko w przypadku kobiet. Inną sprawą jest fakt, że mężczyznom są stawiane wymogi co do wyglądu zarówno w związkach partnerskich, jak i w pracy.  

Na czym dokładnie polega modelowanie sylwetki przy pomocy ultradźwięków?

Piotr Nowak: Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków to dwuetapowy zabieg. W pierwszej części następuje rozbicie tłuszczu zawartego w komórkach - dźwięk wnika na około 2 cm w głąb ciała, z tym, że wiązka dźwięku jest skupiona w jednym miejscu. Bardzo łatwo to zobrazować podając przykład badania USG kobiet w ciąży - w tym przypadku wiązka dźwięków z punktu wyjścia się rozchodzi dzięki czemu widzimy płód, podczas modelowania ciała ultradźwiękami wiązka wychodzi z głowicy i działa w określonym miejscu - zatem odwrotnie niż w przypadku wspomnianego badania USG. Skupiona wiązka dźwięku wprawia komórki w drganie, pod wpływem drgania komórki najpierw rosną, a następnie gwałtownie się rozpadają. W tym momencie tłuszcz przestaje być forma zbitą, a tym samym staje się przyswajalny przez płyny limfatyczne. W drugim etapie uwolniony tłuszcz wędruje właśnie do układu limfatycznego, który pomaga usunąć go z organizmu. Nie usuwamy zatem komórek tłuszczowych, lecz pozostawiamy je puste. Zabieg jest wykonywany stosunkowo szybko, a przede wszystkim całkowicie bezboleśnie oraz nieinwazyjnie - pacjent nie odczuwa żadnych skutków ubocznych.

Powiedział Pan, że tłuszcz z komórek wędruje do układu limfatycznego - proszę wyjaśnić co następnie się dzieje w organizmie?   

Piotr Nowak: Tłuszcz zawarty w komórkach poprzez układ limfatyczny wędruje do wątroby. Organizm traktuje go jak bogaty w tłuszcz posiłek. Wątroba jest zatem tym organem, który trawi nasz tłuszcz, co powoduje jej obciążenie. Nie ma jednak powodów do obaw - należy przez 2 - 3 dni pić więcej wody oraz spożywać lekkie posiłki. Panowie, którzy korzystają z zabiegu niejednokrotnie chwalili zalecenia, twierdząc, że przez te dni odzyskali uczucie lekkości w żołądku. Nie zaleca się także picia alkoholu.

Jakie są najczęstsze problemy mężczyzn z sylwetką?

Piotr Nowak: Mężczyźni najczęściej borykają się z problemem uwydatnionego brzuszka. Jest to spowodowane głównie dwoma problemami – piciem piwa, które wzmaga apetyt oraz złymi nawykami żywieniowymi. Drugim elementem ciała powiązanym z brzuchem są boczki. Ultradźwięki niskoczęstotliwościowe stosuje się do modelowania: łydek, ud, pośladków, pasa brzucha (z boczkami) oraz rąk.

Czy problem zatrzymywania wody w organizmie dotyczy także panów?

Piotr Nowak: Oczywiście! Panowie, podobnie jak Panie, mają problemy hormonalne, co głównie wpływa na zatrzymanie wody w organizmie. Również typowo siedzący tryb pracy spowalnia krążenie limfy, a przez to zwiększa się niedrożność w przepływie płynów. Ultradźwięki nie tylko powodują rozbicie tkanki tłuszczowej ale także pobudzają środowisko wodne do ruchu.

Jak często można poddawać się zabiegom  Green Cavite?

Piotr Nowak: Optymalne jest przeprowadzenie od trzech do sześciu sesji nie dłuższych niż 40 minut w odstępach około dwóch tygodni. Proszę jednak pamiętać, że indywidualne podejście do pacjenta określa to, ile zabiegów zostanie wykonanych - jest to uwarunkowane realnymi potrzebami wynikającymi z budowy ciała pacjenta.  

Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia oraz nie powoduje wyłączenia z życia społecznego?

Piotr Nowak: Zdecydowanie jest to zabieg dla osób aktywnych zawodowo - nie zajmuje dużo czasu oraz nie wyłącza z życia społeczno - zawodowego. Zabieg przeprowadzany za pomocą urządzenia Green Cavite jest całkowicie bezbolesny, nie narusza tkanek, mięśni ani nerwów. Wykorzystane ultradźwięki służą do pobudzenia naturalnego procesu usuwania tłuszczu. Po terapii zaobserwowano żadnych powikłań. Dodatkowo zabiegi przy wykorzystaniu niskoczęstotliwościowych ultradźwięków można natomiast łączyć z innymi zabiegami. Istnieją jednak przeciwwskazania, m.in.: choroby krążenia, metalowe implanty, zmiany rakotwórcze, choroby wątroby i nerek, padaczka. Z tym, że jest to na tyle bezpieczny zabieg, że mogą z niego korzystać osoby pomiędzy 19-60 rokiem życia.  

Jak długo należy stosować ultradźwięki, by uzyskać pożądane efekty?

Piotr Nowak: Tłuszcz jest lekki i najczęściej nadmiar kilogramów wynika ze złej cyrkulacji wody w organizmie. Zabieg za pomocą aparatu Green Cavite ma na celu wymodelowanie sylwetki a końcowe efekty są bardzo indywidualne. Można przyjąć, że po jednym zabiegu na brzuchu pacjent traci około 2,5 cm; na nogach około 1 cm; na rękach około 1cm. Zdarzają się oczywiście przypadki utraty 4 cm na brzuchu. Trzeba jednak pamiętać o indywidualnym podejściu do każdego pacjenta - musimy stwierdzić na samym początku, jak ciało jest zbudowane, jeśli chodzi o mięśnie, ile faktycznie pacjent posiada tkanki tłuszczowej, a ile zatrzymanej wody. Bardzo istotne jest i to, by osoba, która decyduje się na stosowanie ultradźwięków chciała współpracować z lekarzem - zastosowała dietę ubogą w tłuszcze przez kilka dni po zabiegu, piła dużo wody, a po tym okresie miała motywację do dbania o siebie pod względem tego, co je i jaki prowadzi tryb życia. Nie ma bowiem zabiegu "cud", lecz są sposoby, żeby naprawdę wyglądać i czuć się świetnie we własnej skórze, lecz to wewnętrzna motywacja każdego pacjenta jest kluczem do sukcesu!

Rozmawiała
Gabriela Kózka
© 2013-2020 by SN2.EU