poniedziałek, kwiecień 22, 2024
czwartek, 16 luty 2012 13:30

Chromowany Ford Focus - modny i elegancki

Samochód powinien być przede wszystkim bezpieczny, przestronny i komfortowy. Taki jest Ford Focus, który swego czasu całkowicie odmienił klasę kompaktów. Aby uczynić go bardziej stylowym i eleganckim, można pójść o krok dalej, wzbogacając jego wygląd o chromowane akcesoria dostępne w sklepie Chromowane.com.

Focus pierwszej generacji, zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 1998 roku, był przedstawicielem nowego stylu w projektowaniu nadwozia. „New Edge Design” polegał na łączeniu obłych kształtów i ostrych linii. Miał unikatową stylistykę, a do tego świetnie się prowadził. W 1999 roku zdobył tytuł „Car of the Year”, a rok później został Samochodem Roku w USA. Kiedy trafił do sprzedaży był prawdziwą gratką na rynku samochodów osobowych. W roku 2004 zastąpił go Focus II generacji, który stylistycznie dojrzał. Trzecie wcielenie także odznaczało się oryginalnością - przemyślana koncepcja utrzymała wszystkie cechy swoich poprzedników, ale stała się bardziej dynamiczna. Wszystko dzięki rozciągniętemu zderzakowi czy tylnym lampom charakterystycznie zachodzącym na bok nadwozia.

Focus to bezwzględnie jeden z najlepszych modeli Forda. Obecna generacja nadal jest jedną z najchętniej kupowanych samochodów osobowych w Europie. - mówi Andrzej Karpowicz, właściciel sklepu internetowego chromowane.com. - Dla wielu osób jest numerem jeden w swojej klasie. Mimo to właściciele Focusów szukają rozwiązań podkreślających ich sylwetkę, stawiając na akcesoria chromowane. W ofercie naszego sklepu posiadamy m.in. listwy na tablice rejestracyjne, ochronne na zderzaki, przyokienne, progowe; ramki lamp, nakładki na klamki, lusterka czy podkładki pod klamki. Tego typu akcesoria, dobrane ze smakiem, nadają modny i elegancki wygląd,  podkreślając indywidualny charakter Focusa - dodaje Karpowicz

Wszystkie chromowane elementy wykonano ze stali szlachetnej, dzięki czemu są odporne na zarysowania i szkodliwe działania warunków atmosferycznych. Montaż tych akcesoriów tuningowych nie wymaga mechanicznej ingerencji w nadwozie, co jest niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań.