piątek, luty 23, 2024
środa, 22 luty 2012 19:34

Cardo Scala Rider G9

Nowy bestsellerowy produkt Cardo System, zestaw słuchawkowy dla motocyklistów Scala Rider G9 będzie dostępny na naszym rynku od marca w dystrybucji KONTEL-TELECOM (www.kontel.pl), przedstawiciela tej marki w Polsce.  

Słuchawka Scala Rider G9 wyznacza nową jakość na rynku komunikatorów Bluetooth. Zaprojektowana specjalnie do komunikacji w czasie jazdy na jednośladach umożliwia utrzymywanie kontaktu aż z ośmioma innymi motocyklistami w trybie 1:1. By jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy G9 umożliwia wysyłanie grupowego sygnału ostrzegawczego do wszystkich kierowców np. o niebezpieczeństwie na drodze, policji czy potrzebie odpoczynku.

Firma Cardo System jako pierwsza wprowadził platformę internetową dla motocyklistów, która pozwala korzystać z całego zakresu opcji, jak: parowanie słuchawek on-line, wysyłanie zaproszeń do wspólnej wyprawy motocyklowej, czy konfigurowanie parametrów G9 z poziomu PC.

Z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach w zestawie znajdują się dwa mikrofony: uniwersalny na sztywnych wysięgniku oraz tzw. miękki dedykowany do kasków integralnych.

Nowy zestaw Cardo System pozwala na prowadzenie połączeń konferencyjnych przez interkom pomiędzy trzema kierowcami lub dwoma kierowcami i dwójką pasażerów na odległość 1,6 km. Słuchawka zapewnia pełną synchronizację podczas nadawania i odbioru (full-duplex). Funkcja click-to-link, znana użytkownikom Scala Rider G4 umożliwia nawiązanie szybkiego, spontanicznego połączenia przez interkom bez parowania słuchawek. G9 można uruchamiać w prosty sposób, za pomocą komend głosowych bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Słuchawka, która została zaprojektowana do komunikowania się podczas jazdy, ma konstrukcję odporną na warunki atmosferyczne. Wyposażona jest w mikrofon z funkcją redukcji szumów otoczenia, a technologia AGC gwarantuje automatyczne dostosowanie się głośności do prędkości i poziomu szumów. Maksymalny czas rozmów to 13 godzin, a czas czuwania do 7 dni. Scalę Rider G9 można w łatwy i szybki sposób zamontować do większości kasków.  

Najnowsza propozycja dla miłośników jednośladów zapewnia pełną łączność z urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth, tj. z telefonami GSM, odtwarzaczami MP3 i motocyklowymi urządzeniami GPS. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii przekazywania dźwięku stereo przez Bluetooth, dostarcza znakomitej jakości dźwięk, który może być  odtwarzany z dowolnej MP3 obsługującej profil A2DP. Zestaw dysponuje wbudowanym radiem FM z RDS z pamięcią sześciu stacji z funkcją wyszukiwania i zapamiętywania.

Cechy produktu
Połączenia przez interkom z 8 innymi motocyklistami w trybie 1:1
Interkom między czterema motocyklistami na dwóch motocyklach (dwóch kierowców i ich pasażerów)
Interkom między trzema motocyklistami, umożliwia połączenie konferencyjne z max dwoma innymi użytkownikami o zasięgu do 1,6km
Click-to-link: spontaniczne połączenie przez interkom z innym użytkownikiem G9/G4 bez parowania  słuchawek
Indywidualna konfiguracja G9 bezpośrednio z platformy internetowej CARDO umożliwia zarządzanie siecią społecznościową, planowaniem podróży, czy zarządzanie parametrami G9 z poziomu PC
Głosowy status połączeń
Możliwość wysłania sygnału ostrzegawczego do wszystkich użytkowników o niebezpieczeństwie na drodze czy potrzebie zatrzymania się
Mikrofon z redukcją szumów otoczenia
Technologia VOX: przyjmowanie i odrzucanie połączeń komendami głosowymi
Technologia AGC: automatyczna głośność regulowana w zależności od prędkości i poziomu szumów
W zestawie dwa mikrofony: na pałąku (uniwersalny)  oraz tzw. miękki dedykowany do kasku integralnego
Flash pairing: prosta procedura parowania słuchawek G9 w ciągu 1 sekundy
Konstrukcja w pełni odporna na deszcz i śnieg, współczynnik szczelności IP67
Łatwa instalacja w kilka minut
Dwa ultra cienkie głośniki
Pełni funkcję zestawu głośnomówiącego (handsfree)
Profil Bluetooth A2DP, bezprzewodowe odtwarzanie muzyki stereo z odtwarzacza MP3 lub innych urządzeń audio i protokół AVRCP- zdalne sterowanie odtwarzaniem muzyki (odtwarzanie, pauza, przewijanie do przodu i do tyłu)
Wbudowane radio FM
Czas działania słuchawki w trybie radia: 8-10 godzin
6 pamięci stacji radiowych z funkcjami wyszukiwania i zapamiętywania
Automatyczne wyciszenie po nadejściu połączenia telefonicznego
Czas rozmowy: do 13 godzin
Czas czuwania: do 7 dni
Czas ładowania: 3 godziny
Bluetooth wersja 2.1 Class 1
Rodzaj akumulatora: Li-Po 
Procesor DSP
Producent układu komunikacyjnego: CSR Cambridge Silicone Radio
Certyfikaty: CE, FCC, IC, IP67, Bluetooth
Zestaw kompatybilny ze wszystkimi słuchawkami Scala Rider