poniedziałek, 13 styczeń 2014 17:30

Toshiba na targach CES 2014

Targi CES 2014 powoli dobiegają końca. Nie mogło na nich zabraknąć firmy Toshiba, która zaprezentowała stoisko pod hasłem  „Styl i innowacje – urządzenia, które zmienią Twoje życie”. Dzis dobiegają końca targi Consumer Electronics Show 2014. Podczas tych kilku dni oczy całego świata IT zwrócone były na Las Vegas

. Firma Toshiba postanowiła zaprezentować swoje najnowsze produkty oraz innowacyjne rozwiązania w dwóch strefach wystawienniczych związanych z nowymi technologiami: w „Strefie Przyszłości” i „Strefie Współczesnej”.

Strefa Przyszłości

Toshiba będzie wykorzystywać nowe technologie świetlne w wyświetlaczach innowacyjnych produktów cyfrowych. Pierwszą z zaprezentowanych technologii jest  Ultra HD 4K przedstawiona w 105-calowym telewizorze Toshiba z zakrzywionym ekranem o rozdzielczości (5120 x 2160), który przenosi widza na nowy poziom rozrywki, gwarantując niesamowitą jakość obrazu oraz niezapomniane doznania wizualne. Toshiba postanowiła wprowadzić również panel 4K do notebooka, co jest niespotykanym dotąd zabiegiem. Kolejnym wynalazkiem przyszłości firmy Toshiba są wielofunkcyjne lustrzane wyświetlacze, które umożliwiają surfowanie po sieci iwyszukiwanie informacji w każdej przestrzeni domowej takiej jak kuchnia czy salon.

Strefa Współczesna

W tej strefie Toshiba zaprezentowała swoje produkty i usługi, które planujewprowadzić na rynek amerykański. Pierwszą nowością jest Chromebook, czyli notebook personalny z systemem Google Chrome OS. Charakteryzuje się on stylowym, prostym designem i spełnia oczekiwania osób, które szukają w laptopie zarówno rozwiązań mobilnych jak i możliwości długiej oraz wydajnej pracy.

W tej strefie Toshiba zaprezentowała również swoją rozszerzoną linię tabletów. Były to 8-calowe tablety z systemem operacyjnym 8.1, tablety 7-calowe z systemem Android oraz 10-calowe tablety z funkcją pisma ręcznego, dzięki aplikacji TruNote.

W swojej rozbudowanej ofercie Toshiba nie zapomniała również o rozwiązaniach dedykowanych biznesowi. Toshiba Cloud Client Manager (TCCM) to usługa skierowana do przedsiębiorstw, które chcą efektywnie zarządzać swoimi zasobami IT. Oprócz TCCM Toshiba stworzyła również aplikację Toshiba Smart Client Manager (TSCM), która posiada nowo dodane funkcje m.in. opcję szybkiego alarmowania przed awarią dysku twardego.

Ostatnią nowością, jaką Toshiba zaprezentowała na CES’ie jest technologia dekodowania 4K. Rozwiązanie to jest zgodne z HEVC, standardem kompresji video, która w niedalekim czasie będzie wykorzystywana do transmisji telewizyjnych oraz video-streamingu w rozdzielczości 4K.

Wyświetlony 1237 razy
© 2013-2020 by SN2.EU