środa, 22 styczeń 2014 17:42

Długo oczekiwany router zawitał do Polski

W ofercie NETGEAR pojawił się router AC1900, znany bliżej jako Nighthawk Smart WiFi Router (model R7000). Urządzenie zostało wprowadzone na rynek głównie z myślą o użytkownikach domowych, korzystających z wielu sprzętów wymagających podłączenia do sieci. Dzięki swoim parametrom, produkt zapewnia wysoki zasięg połączeń bezprzewodowych w każdym obiekcie mieszkalnym – kawalerkach, loftach, mieszkaniach o dużym metrażu, a także domach jednorodzinnych.

Nighthawk to długo oczekiwany produkt na naszym rynku. To niezwykłe urządzenie, zamknięte w designerskiej obudowie, korzysta ze standardu 802.11ac, dzięki czemu jego użytkownicy mogą liczyć na trzy razy szybszy przesył danych niż w przypadku rozwiązań sieciowych, które działają w standardzie 802.11n. R7000 uchodzi za jeden z najmocniejszych routerów na świecie - pozwala na uzyskanie przepustowości na poziomie aż 600 + 1300Mbps. Produkt wykorzystuje technologię Dual Band Gigabit, dzięki której możliwe jest osiągnięcie maksymalnego transferu danych przy minimalnych interferencjach. Dwurdzeniowy procesor działający z częstotliwością 1 Ghz, wyposażony jest w pamięć 128 MB flash i 256 MB RAM, gwarantując użytkownikom bezawaryjne i efektywne działanie sieci.

Zalety nowego routera firmy NETGEAR z pewnością docenią osoby, które często ściągają z Internetu muzykę bądź filmy. R7000 generuje również priorytetowe pasma dla przesyłania strumieniowego multimediów, co pozwala na ich szybkie ładowanie, nie powodując przy tym zakłóceń w funkcjonowaniu sieci na innych urządzeniach. Nighthawk jest także idealnym rozwiązaniem dla miłośników gier on-line. Posiada funkcję QoS, dzięki której pobieranie i przesył danych odbywają się praktycznie bez zakłóceń, czyli tzw. laggów. Oznacza to, że gracze będą mogli korzystać z rozrywki w trybie rzeczywistym w jeszcze lepszej jakości i nie martwić się przy tym, że w kluczowym momencie gra się zatnie.

Nighthawk ma wbudowane trzy anteny, które zwiększają zasięg sieci. Router wykorzystuje inteligentną technologię Beamforming+, która zapewnia koncentrację sygnału WiFi m.in. na telefonach komórkowych, laptopach, smartfonach czy iPadach, umożliwiając tym samym szybszy przesył i odbiór danych. Natomiast dzięki specjalnemu wzmacniaczowi tego sygnału możliwe jest obsługiwanie urządzeń mobilnych z wykorzystaniem Internetu poza domem np. w ogrodzie. Nighthawk jest wyposażony w dwa porty USB - USB 2.0, oraz USB 3.0, który daje możliwość dziesięciokrotnie szybszego przesyłu danych niż w technologii 2.0, nawet do 600MB na sekundę.

Router współdziała z większością sprzętów, które wymagają podłączenia do sieci (m.in. PC, laptop, Mac, smartfone, tablet) oraz systemami operacyjnymi (iOS, Android).

Podobnie jak większość produktów sieciowych marki NETGEAR, router Nighthawk pozwala na zarządzanie domową siecią poprzez aplikację GENIE. Za pomocą specjalnego panelu internauci mogą kontrolować i monitorować wszystkie podłączone do sieci urządzenia. Natomiast dzięki zainstalowanej usłudze Live Parental Control rodzice mogą chronić swoje dzieci przed niepożądanymi treściami w sieci poprzez blokowanie dostępu do wybranych stron, z opcją aktywacji usługi w wyznaczonych godzinach. R7000 daje możliwość korzystania w domu lub mieszkaniu ze specjalnego, dedykowanego łącza o poziomie bezpieczeństwa WPA/WPA2, które można udostępnić na przykład naszym gościom. Dodatkowo zabezpieczenie gwarantuje podwójna ochrona firewall (SPI i NAT). Router zawiera również bezpłatne oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows dla PC i Time Machine dla komputerów typu Mac. Wyposażony jest w system DoS attack, który chroni sprzęty podłączone do sieci przed zniszczeniem całego oprogramowania znajdującego się na urządzeniach.

Sugerowana cena detaliczna routera Nighthawk R7000 w Polsce to 799 zł brutto. Firma NETGEAR zapewnia bezpłatne wsparcie techniczne przy konfiguracji routera do 90 dni po zakupie produktu. Pełną ofertę produktową marki NETGEAR można znaleźć na stronie internetowej www.netgear.pl.

Wyświetlony 1325 razy
© 2013-2019 by SN2.EU