poniedziałek, kwiecień 22, 2024
piątek, 15 lipiec 2011 17:19

COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL „Czas zwycięzców”.

Powoli odliczamy tygodnie do II Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Runda w Nowej Dębie dowiodła, że zawodnicy mogą spodziewać się naprawdę trudnych i emocjonujących odcinków specjalnych.

Pomorskie tereny to również ambitny rejon dla off-roaderów. To ostatni moment, kiedy mogą przygotować swoje maszyny, by stanąć w szranki z rywalami.  

Tegoroczna II Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL zostanie rozegrana na trudnych, morenowych terenach Pomorza, w miejscowościach Choczewo i Salino, w dniach 19-20 sierpnia 2011. Znajdują się tam liczne wąwozy, błotne rewiry – miejsca, które były świadkami niejednych wzlotów i upadków. 

Tomasz Konik, kierownik trasy: Piękne okolice Kaszub to tereny, na których zawodnicy z pewnością nie będą mogli się nudzić. Znajdują się tutaj liczne jazy, kamieniste zbocza, z pewnością nie zabraknie również błota. Trasa liczy aż 90 km, a składają się na nią 22 próby przejazdu o łącznej długości 18 km. Przyciąga nas też tutaj niezwykła atmosfera oraz zawsze przyjaźnie nastawieni mieszkańcy Choczewa i jego okolic.

Każda runda składa się z prologu, na podstawie którego ustalana jest kolejność startu poszczególnych załóg do odcinka nocnego i dziennego. Zawodnicy, oprócz tego, że muszą wykazać się niezwykłymi umiejętnościami prowadzenia pojazdu na samej trasie, to dodatkowo poddawani są licznym próbom przejazdu, po otaśmowanym terenie. Rywalizacja będzie odbywać się w dwóch klasach Adventure i Extreme.

Pierwsza runda przyniosła zwycięstwo załodze Robert Kufel/Dominik Samosiuk, startującej w klasie Extreme. W klasie Adventure, pierwsze miejsce przypadło w udziale Jackowi Majcherowi wraz z pilotem Michałem Stolarskim. Jak potoczy się II Runda, o tym będzie można przekonać się już wkrótce. 

Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL: www.puchar.off-road.pl oraz profilu na Facebooku.